Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Artvin Nerede Kalınır? - Artvin İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Artvin Nerede Kalınır? - Artvin İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Artvin Nerede Kalınır? - Artvin İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Sessiz, sakin ve huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyenlerin en çok tercih ettikleri bölgelerden biri de Karadeniz bölgesidir. Karadeniz’in doğusunda yer alan Artvin, çevresinde, Erzurum, Ardahan, Rize, Gürcistan gibi yerleri barındırmaktadır. Tarihi bakımdan da incelendiğinde 5,000 yılın üstünde bir geçmişse sahip olan Artvin, gezilip görülmesi gereken şehirlerden biridir. 2008 sayımlarına göre şehrin nüfusu 168,000 olarak kaydedilmiştir. İklim olarak dört mevsimin bir arada yaşandığı bir il olan şehir halkı, genel olarak fındık üretimi yapmaktadır.

Artvin Tarihi yerleri:

Bir şehrin en çok dikkat çeken yönlerinden biri de şehrin tarihidir. Artvin ilimiz, tarihi bakımdan oldukça dikkat çeken illerimizden biridir. 5.000 yıllık geçmişi olan Artvin’de, tarihi camiler, kiliseler, manastırlar bulunmaktadır. Her biri incelenmeye değer güzelliklere sahip olan bu tarihi mekanları gezdiğinizde, güzelliklerin ortasında olduğunuzu hissedeceksiniz. Artvin kalesi, Ardanuç Gevhernik Kalesi, Şavşat Kalesi ve Ardanuç Ferhatlı Kalesi, şehrin en çok dikkat çeken tarihi değerlerindendir. Yine bunlarla birlikte tarihi oldukça uzağa dayanan camilere de sahip olan Artvin’de; İskenderpaşa Camii ve Türbeleri, Ortacalar Merkez Camii, Muratlı Camii, Esenköy Camii, Kocabey Camii ve Demirkent Camii de gezilip görülmesi gereken tarihi mekanlarındandır. Farklı din ve etnik kökenlere sahiplik yapan Artvin, kiliseleriyle de dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir. Barhal Kilisesi, İşhan Manastır Kilisesi, Dört Kilise, Dolishanlı Kilisesi, Porta Manastır Kilisesi, Tibeti Kilisesi, Yeni Rabat Kilisesi, İbriga Şapeli ve Köprülü Kilise bunlardan bazıları olup, gezilip görülmesi gereken yerler arasında kendini gösteriyor. Tabi tüm bu yapıtların yanında, çeşmeleri, tarihi köprüleri ve manastırları da yine geçmiş tarihin dokularından olup, görülmesi gereken yerler arasında kendini göstermektedir. Tüm bu güzellikleri yerinde incelemek ve konaklamada ayrıcalıklı hizmetler bulmak için Artvin otelleri konusunda sizlere bilgi verdiğimiz sitemizi inceleyerek daha kolay ve daha güzel bir tatil yapma imkânını elde edebilirsiniz.

Artvin etkinlikleri:

Bir şehri daha yakından tanımak için kültürel etkinliklerini incelemek en doğrusudur. Artvin ilinin de bu yönleriyle dikkat çeken bir şehir olması, daha kolay tanımanızı sağlayacaktır. Her yıl düzenlenen açkar Turizm Merkezi, Kafkasör Turizm Merkezi, Mersivan Yaylası, Borçka-Karagöl, Şavşat-Karagöl, Sahara Yaylası, Bilbilan Yaylası ve Arsiyan Yaylası, etkinliklerine katılarak, farklı bir tatil yapmanın keyfini yakalayabileceğiniz ilde, zamanınızı en iyi şekilde değerlendirerek, gezilerinizin ve tatil günlerinizin daha kaliteli hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu anlamda yardımcı olan Artvin otelleri, misafirlerinin bu gibi etkinliklere katılmalarını sağlayacak kolaylıklar sunmaktadır.

Artvin Yöresel Yemekleri:

Gezi turuna çıktığınız Artvin ilinde yemek yemeden geri dönmeniz büyük bir şanssızlık olacaktır. Çünkü kendine has lezzetleriyle kendinden söz ettiren Artvin, benzerine az rastlanır yemeklere sahiptir. Özellikle yemenizi tavsiye ettiğimiz bazı yemeklerinden olan; Ginkal, Su Böreği, Garşo, Gaviçi, Çimur, Kete, Kada, Mısır Ekmeği, Pileki Ekmeği, Hamsili Ekmek, Silor, Kaymaklı Börek, Lokum, Bişi, Ev Makarnası, Cevizli ve Fındıklı Börek lezzetlerini değerlendirerek daha yakından Artvin yöresini tanıma şansını elde edebilirsiniz. Tüm güzellikleri, Artvin yeşilliklerin, göllerini ve nehirlerini yakından inceleme şansını sizlere sunduğumuz sitemizde Artvin otelleri konusunda bilgi vererek en iyi şekilde tatilinizi gerçekleştirme fırsatlarını sizlere sunmaya devam edeceğiz.