Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Fethiye Otelleri | Otelcenneti.com

Fethiye Otelleri | Otelcenneti.com

Fethiye Otelleri | Otelcenneti.com

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan yüzölçümü ve yerleşim alanı olarak en büyük ilçesi olan  Fethiye turizm açısından da önemli bir yer tutar Muğla için. Hava ulaşımı için Dalaman havaalanına 40 k uzaklıkta olup şehir merkezine 124 km uzaklıktadır. İklimi Akdeniz iklimi taşır. Fethiye’de yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlı geçer.

Güzel koyları Göcek kabak koyu, Ölüdeniz gezilecek yerleri ve  eşsiz vadileriyle yaz kış tatil imkanı sunan bu güzel ilçe sizler için bir çok spor aktivitesine de sahiptir. Dünyada eşi benzerine rastlayamayacağınız Ölüdeniz’inin sahili Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olup Af kule gibi çok uygun dalış sporları merkezlerine de ev sahipliği yapıyor. Doğal yapısı ile yamaç paraşütüne de olanak sağlayan Fethiye’de alternatif sporlarla da ilgilenmeniz mümkün . Kelebekler vadisi ve kabak koyu bugün hala bakirliğini koruyan bölgeleri arasındadır. Kelebekler Vadisi’nde konaklamayı düşünenleriniz olursa uyku tulumunu da yanına almayı ihmal etmesin.  Günlük turlarına katılıp 12 adaları ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Ölüdeniz’in yanında Belcekız, Çalış kumsalı, İztuzu kumsalı (Dalyan) da görülmeye değer sahilleri arasındadır.

Bu kadar alternatifinin yanında aynı zamanda tarihin izlerini yansıtan Fethiye’de antik çağlardan kalmış kent kalıntılarıyla da kültür turizminin belgelerini yansıtır size. Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos antik kentleri görülmeye değer. Bunun dışında Fethiye Müzesi zengin eserleriyle turizm sektöründe önemli bir yere sahiptir.