Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Side Otelleri | Otelcenneti.com

Side Otelleri | Otelcenneti.com

Side Otelleri | Otelcenneti.com

 Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan bu güzel belde Antalya’ya 75 km, Manavgat’a 7 km uzaklıktadır. Side Lidyalılar, Persler, İskender, Antiogonos, Ptolemaioslar, Suriye Krallığı Bergama Krallığı, Roma, Bizans, Hamitoğulları ve Tekelioğulları beyliklerinin egemenliği altına girmiştir tarihte. Roma ve Bizans dönemine ait kalıntıların izlerini bulursunuz bugün hala Side’de .

 Akdeniz iklimin hüküm sürdüğü Side yazlarını sıcak ve kurak, kışlarını ise ılık ve yağışlı geçirir. Golf, rafting, at safari, dalış gibi bir çok spor aktivitesine sahiptir. Nar anlamına gelen Side geçimini seracılık ve balıkçılıktan sağlamaktadır.Güzel bir sahil kasabası olan bu yer antik kalıntılara kumlu plajlara bir çok alışveriş merkezi dahil modern konaklama tesislerine sahip olarak bir çok yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır.

Side kazılarında çıkartılan tarihin bulguları Side Müzesinde sergilenirken Roma dönemine ait su kemerlerini, kent surlarını, Büyük Kent Kapısını, Doğu Kapısı, Büyük Anıtsal Çeşmesini, Kolonnel caddesini şehrin girişinde görebilirsiniz. Side’ye 5 km uzaklıkta olan Manavgat Şelalesi çam ağalarıyla çevrili Sorgun Ormanı ve Titreyengöl’ ün doğa güzellikleri alkışa şayan….Side Apollon Tapınağı ve Side Antik Tiyatrosu tarihin belgelerini sunuyor size…

Side’de yapacağınız aktivitelerin yanında acıktığınız saatlerde özenle dekore edilmiş restoranlarında pide kebap lahmacun balık yiyebilir sokaklarında sabahlara kadar eğlenebilirsiniz.

Yüzlerce otel bulunan Side’de her kesimden insana ve her bütçeye hitap eden çeşitli konseptler de otel bulmak mümkün. Side merkezde daha çok küçük ve butik oteller yer alırken şehrin merkezinde doğayla iç içe kalmak isteyenler için 4-5 yıldızlı Side otelleri yer alıyor. Her şey dahil sistemde işleyen Side otelleri size Side tatil severleri için oldukça kaliteli hizmet sunuyor. Mayıs ayından itibaren dolmaya başlayan bu otellere bir an önce rezervasyon yaptırmanız sizin avantajınıza olacaktır