Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Antalya Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Antalya Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Antalya Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Ülkemizin cennet köşelerinden ve turizmin kalbi olarak nitelendirilen şehirlerinden biri de Antalya’dır. Geçmişi İ.Ö. tarihlerine kadar uzanan şehir, tarihi dayanaklara göre İ.Ö. ortalarında Bergama kralının “Bana yeryüzünde bir cennet bulun” demesiyle keşfedilmiş bir şehirdir. Adını da şehri kuran kişiden aldığı söylenmektedir. Turistik bakımından oldukça zengin olan Antalya, plajları, sahilleri, antik kentleri ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettikleri tatil beldelerinden biridir. Büyüklük bakımından da Türkiye’nin en büyük 10 ili arasında yer alan Antalya, yaz aylarında özellikle hem çalışmak isteyenler hem de tatil yapmak isteyenler için en güzel fırsatlardan biridir. Eşsiz güzelliği ile misafirini kendine hayran bırakan Antalya, farklı kültür ve tarihi miraslarıyla da cezp eden özelliklere sahiptir.

Antalya Tarihi mekanları:

Yazımızın başında da dediğimiz gibi Antalya, çok uzun tarihlere dayanan bir şehirdir. Bergama krallıklarına kadar uzanan bir tarihe sahip olan bir şehrin, herhalde görülmesi gereken çok fazlasıyla beldesinin ve tarihi mekanlarının olduğunu da söylemek gerekiyor. Manavgat şelalesi, düden şelalesi, Alara Han, Alara Kalesi, Kızıl Kule, Köprülü kanyon, Damlataş mağarası, Noel baba, Noel baba kilisesi gibi antik yerler görülmeye değer Antalya güzellikleri arasında yer almaktadır. Bununla birlikte farklı mimariye sahip olan Aspendos da yine Antalya’nın tarihi yerleri arasında yer almaktadır.

Antalya Plajları:

Antalya denince aslında her ne kadar tarihi mekanları akla gelse de günümüz dünyası için önemli olan unsurlarından ve aranan detaylarından biri de plajlarıdır. Yaz aylarında tatilcilerin en çok uğradıkları illerimizden biri olmasının nedeni de budur. Antalya plajları, oldukça temiz, berrak ve diğer plajlara göre farklı özelliklere sahiptir. Özellikle doğayla iç içe olması, bu önemin daha bir artmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Konyaaltı plajı, Kleopatra Plajı, İncekum plajı, Doğu plajı, Ulaş Plajı, Sorgun plajı, Koru plajı, tarihi Lara plajı başlıca tercih edilen plajlarından bazılarıdır. Yaz aylarını değerlendirmek ve güzel bir şekilde deniz keyfini çıkartmak isteyenler için önerilebilecek plajlarından bazılarıdır saydıklarımız. Bunun dışında da organik görünüm ve otantik bir görselliğe yer veren çok sayıda plajı da yine yaz aylarını değerlendirmek adına tercih edilebilecek plajları arasında yer almaktadır.

Antalya Yöresel Yemekler:

Yaz aylarında gezi ve tatil planı yaparak gitmeye karar verdiğiniz Antalya’da yiyebileceğiniz çok farklı lezzetlerin yanında bir de kendine has lezzetlerinin olduğunu da ifade etmek gerekiyor. Antalya yöresel yemekleri konusunda tercih edebileceğiniz çok farklı tatları Antalya otelleri restoranlarında bulabilirsiniz. Mutlaka tatmanızı istediğimiz bazı yöresel yemekleri ise;  laba dolması, hülüklü, biber frigya dolması, gülüklü çorbası, cive, Alanya bohçası gibi lezzetlerdir. Tüm bunların haricinde kendine has tatlı çeşitlerinin de olduğu Antalya mutfaklarında, en güzel lezzetlerin tadına vararak zamanınızı değerlendirmenin eşsiz keyfini çıkartabilirsiniz. Restoran detayı bulunan Antalya otelleri grubunu seçerek tüm bunlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.