Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Ardahan Nerede Kalınır? - Ardahan İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ardahan Nerede Kalınır? - Ardahan İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ardahan Nerede Kalınır? - Ardahan İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ardahan otelleri
Türkiye’nin Doğu illerinin tarihine bakıldığında, çok eski tarihlere dayandığını görmek mümkündür. M. Ö. Yıllarına dayanan tarihlerden kalan antik yerleşim alanları, kabilelerin uğruna kan döktükleri şehirler, uygarlıkların farklı dönemlerde yönetmeleri gibi çok değişik ve incelenmesi gereken özelliklere sahiptir Doğu illeri. Bu da haliyle turizm açısından günümüzde değerli kılmasını sağlayan özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ardahan ili de Doğu illerinden biri olup MÖ 689 yıllarında Kafkaslar kuzeyinden gelen altıgöçebe İskitler Ardahan bölgesini Van/Urartu İmparatorluğu'ndan aldıkları söylenmektedir. Bunun gibi değişik kabilelere, uygarlık ve medeniyetlere ev sahipliği yapan il, o zamandan kalan tarihi kalıntılara sahiplik etmektedir. 

Ardahan Konumu:
Türkiye’nin doğu illerinden olan Ardahan, yüksek ve engebeli bir konuma sahiptir. Dağlık kesim olmasından dolayı da İran gibi ülkelerden gelen kervanların kestirme yol olarak kullandıkları, tarih kaynaklarından aktarılan bilgiler arasında yer almaktadır. Artvin ile sınır olan Yalnızçam dağları, il sınırı boyunca ilerlemektedir. Kura Irmağı, Çıldır gölü gibi meşhur akarsularımızın da geçtiği illerimizden biri olan Ardahan, farklı bir mimari ile dikkatleri üzerine çeken bir şehirdir.

Ardahan Gezilecek Yerler:
Küçük ama şirin olan Ardahan, gezilecek yerleriyle de turistlerin dikkatinden kaçmamaktadır. Bülbülan yaylası, Yalnızçam yaylası, Göle Okçuoğlu yaylası, Aktaş gölü, Kura Nehri, Ardahan Kalesi, Kalecik Kalesi, Altaş Kalesi, Şeytan Kalesi, Kazan Kalesi, Sevimli Kalesi, Kurtkale Kalesi gibi yerler, tarihi bakımdan oldukça eski zamanlara dayanmakta olup gezilip görülmesi gereken ender yerlerden biridir. Farklı mimari, farklı tasarım ve uzun bir tarihe doğru yolculuk yapmak isteyenler için tavsiye edilebilecek Ardahan, otelleri ile misafirlerinin gezilerinde şehir turu hakkında, gezilecek ve görülecek yerler hakkında bilgiler vermektedir. Tüm bunları değerlendirerek, Doğu illeri seyahatinizdeki Ardahan durağınızda, Ardahan otelleri seçimi konusunda kolaylık yaşamak için sitemizden otellerine ve özelliklerine bakabilirsiniz.

Ardahan Yöresel Yemekleri:
Gezilip görülmesi gereken çok farklı mekanları olan Ardahan, yöresel lezzetleriyle de dikkatleri üzerine çeken bir ilimizdir. En meşhur yemeklerinden olan; Ardahan helvası, kuymak, Fodol gevreği, Feselli, haşıl, boran, düğmeç, sinor gibi yerel yemeklerini mutlaka tatmanızı öneriyoruz. Restoranlı Ardahan otelleri hizmetleri arasında yer alan bu lezzetleri değerlendirerek şehrin genel yapısı hakkında daha net fikirlere sahip olabilirsiniz. 

Farklı bir konsept, doğu illerinde seyahat ve daha farklı ayrıcalıklara sahip olmak için Ardahan gezinizi daha güzel hale getirdiğimiz sitemizi incelemeye devam ederek, daha farklı yönlerini keşfetme imkanlarını elde edebilirsiniz. Şehrin genel yapısı, kültürel etkinlikleri, konaklama konusunda en iyi hizmetleri sunan otelleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz sitemiz ile gezilerinizin keyifli olmasını ve daha uygun maliyetlerle tatil yapma fırsatını elde edebilirsiniz.