Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Aydin Otelleri | Otelcenneti.com

Aydin Otelleri | Otelcenneti.com

Aydin Otelleri | Otelcenneti.com

Güzelliklerle dolu ülkemizin her karışı ayrı bir güzelliğe sahiptir. Gezi turlarınızın Ege bölgesine doğru uzandığı zaman mutlaka görmeniz gereken yerlerden birinin de Aydın şehri olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Güzellikleri, farklı yapısı, tarihi mekanları, etkinlikleri, folkloru ve daha çok farklı yönleriyle dikkatleri üzerine çeken şehir, yakın plaj ve kumsalıyla da tatilinizin en iyi şekilde geçmesini sağlayacak şehirlerden biridir. Bu nedenle her sene yüz binlerce turist, bu şehre akın etmektedir. Doğusunda Denizli, Güneyde Muğla, batısında Ege denizi ile çevrili olan şehir, Yörüklerin en çok yaşadığı şehirlerden biridir. Güzel yönleri, gezilecek tarihi mekanları ve yaz eğlencelerine dair değerlendirilebilecek deniz ve sahilleri ile misafirlerini kendine hayran bırakan Aydın, kapılarını her sene yerli ve yabancı turistlere açmaktadır.

Aydın’ın tarihi:

Tarihi verilere bakıldığında MÖ yıllara dayanan antik şehir, Batı Anadolu kıyılarına yayılan Thrakların ''Antheia'' üstüne kurdukları ''Tralleis'' olarak bilinmektedir. Yine kaynaklara dayandırılan bilgilere göre; MÖ 26 tarihlerinde oluşan bir depremle şehir yok olmuştur. Farklı isimlerle anılan ve farklı imparatorluklar tarafından yönetilen şehir, Selçuklular döneminde “Aydın Güzelhisarı” adıyla anılmış olup, yönetimi Osmanlı devletine geçmesinden sonra “Nefs-i Kaza-i Güzelhisar der Liva-i Aydın'' olarak değişmiştir. Derin tarihi izlere tanıklık eden il, 19. Yüzyıllarda “Aydın” olarak adlandırılmış ve öyle kalmıştır. Tarihi mekanlarla dolu olan il, Hitit imparatorluğu, Perslilerin dönemi, Selçuk ve Roma imparatorluklarını gören bir geçmişe sahiplik etmektedir. Tüm bu güzelliklere dair kalıntıların hâla var olduğu il, günümüzde turizm açısından oldukça önemli olan yerlerden biridir.

Aydın’da gezilecek yerler:

Gezilip görülmesi gereken çok farklı ve güzel yerlere sahip olan Aydın ili, belli bazı yerleriyle özellikle dikkatleri üzerine çeken bir yapılanmaya sahiptir. Gerga, İstasyon, Efes sahili, St. Jean Kilisesi, Milet, Meryemana, Koca camii, Güvercin ada, Ramazan paşa camii ve Arpaz kalesi, mutlaka görülmesi gereken yerlerindendir. Tabi bunlarla birlikte üzüm bağları, sahilleri ve denizlerinin de incelenmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Aydın Yöresel yemekleri:

Kenti daha yakından incelemek ve kültürünü daha yakından tanımak için yöresel yemeklerini incelemenizi öneriyoruz. Lüks Aydın otelleri, bu konuda misafirlerine yardımcı olmaktadırlar. Ancak yine de bilinmesi gereken yemekleri hakkında sizlere bilgi vermekte fayda buluyoruz. Aydın’a gittiğinizde mutlaka yemeniz gereken bazı yemekleri şunlardır; Çöp kebabı, acılı güveç, güveçte bezelyeli rezene, Paşa böreği, Aydın sıkması, teleme tatlısı, Kulak çorbası. Tadına doyum olmayacak Aydın lezzetleri sayesinde ili daha yakından tanıma şansına sahip olacaksınız. Sizlere bilgileri sunduğumuz Otel cenneti sitemizi inceleyerek gerekli tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Aydın otelleri, fiyatları, konumları ve hizmetleri hakkında da bilgilere yer verdiğimiz sitemiz ile daha güzel gezi turları yapma imkanını elde edecek ve tatilinizin daha güzel geçmesini sağlayacaksınız.