Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Bilecik Nerede Kalınır? - Bilecik İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Bilecik Nerede Kalınır? - Bilecik İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Bilecik Nerede Kalınır? - Bilecik İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Gezi turlarınızda yolculuğunuzun Bilecik’e düşmesi, sizin için büyük bir fırsat olacaktır. Farklı bir güzelliğe sahip olan şehir, tarihi bakımdan da oldukça geçmişi uzun olan bir şehir olmakla birlikte, çok sayıda imparatorlukların yönetimi altında kalan illerimizden biridir. Bitinya, Mısır, Hitit, Lidya, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına tanıklık eden şehir, farklı özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken Türkiye’nin antik kentlerinden biridir. Karadeniz, Marmara, İç Anadolu ve Ege'nin kesiştiği bir noktada olması, diğer illerden farklı olmasını kılmaktadır. Bununla birlikte, tarihi mekanları, yöresel yemekleri ve gezilmesi gereken yerleriyle de en güzel illerimizden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bilecik Tarihi Mekanları:

Oldukça uzun dönemlere sahip olan ve tarihinin Milattan öncesi yıllara dayandığı bilinen Bilecik, tarihin derin izlerini taşıyan mekanlarla çevrili bir ildir. Özellikle tarihe merak salanlar adına farklı yerlerde inceleme şansı sunan ilde, dikkat çeken çok farklı yerler bulunmaktadır. Orhan Gazi camii, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Hamidiye Camii, Çelebi Mehmet Camii, Rüstem Paşa Camii, Kasımpaşa Camii ve Külliyesi, Şeyh Edebali Türbesi gibi tarihi camilerin yanında, çeşme, han, kervansarayların da yer aldığı Bilecik, antik bir yapı, gezmeye değer mekanları ve farklı yönleriyle turizm açısından önemli bir yer olma özelliğine sahiptir. Gezmeye doyamayacağınız şehirde geçireceğiniz günlerden oldukça keyif alacaksınız.

Bilecik Gezilecek Yerler:

Gezmek üzere çıktığınız yolculuğunuzda, Bilecik durağına geldiğinizde, daha fazla bir zamana ihtiyaç duyacaksınız. Gerçekten de gezilecek çok sayıda yere sahip olan il, özellikle de tarihi mekanlarıyla sizi de cezp edecektir. Aşevi, Atatürk Köşkü, Belekoma Kalesi, Bilecik Müzesi, Bozcaarmut Göleti, Çiçekli yayla bunların en başında gelmektedir. Bunların haricinde de yine görülmeye değer yerlere sahip olan Bilecik, yeşili, doğal güzelliği ve köyleriyle de farklı bir konsepte sahiplik etmektedir. Aradığınız huzuru yakalayabileceğiniz şehirde, zaman geçirmenin farklı yönlerini değerlendirerek en güzel şekilde tatilinizi tamamlama şansına sahip olabilirsiniz. Bilecik otelleri hizmetleri arasında yer alan şehir turu etkinliklerine katılarak bu güzellikleri daha yakından ve rehber eşliğinden inceleme şansını elde edebilirsiniz.

Bilecik Yöresel Yemekleri:

Elbette bir şehri en iyi şekilde tanımanın yöntemlerinden biri de yöreye has lezzetleri tatmaktır. Çünkü gerçek anlamda bir ilin değerlerini tanımanın yolu budur. Bilecik şehrinin de kendine ait lezzetleri bulunmaktadır. Özenle hazırlanmış yemekleri, tatlı çeşitleri ve salataları sizin de ilginizi çekecektir. Bunlardan bazıları;  Mercimekli Bozüyük çorbası, Piruhi, Ovmaç çorbası, Bilecik güveci, parmak köftesi, Bilecik mantısı’dır. Tüm bunların haricinde farklı lezzetlere de sahip olan yöre, gezi günlerinde en güzel yönleriyle damak tadınızda unutulmaz izler bırakacaktır.

Bilecik otelleri, fiyatları ve konumları hakkında sizlere bilgi sunduğumuz Otel cenneti sitemizi inceleyerek en kapsamlı şekilde şehir hakkında bilgi alabilir, dilediğiniz gibi konaklama hizmetlerinden faydalanabileceğiniz otellere ulaşım ve rezervasyon yaptırma şansına sahip olabilirsiniz.