Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Düzce Nerede Kalınır? - Düzce İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Düzce Nerede Kalınır? - Düzce İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Düzce Nerede Kalınır? - Düzce İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Sahil ve denizi yakından görmek istiyorsanız Düzce en iyi gezi fikirlerinden olacaktır. Düzce, etrafı denizle çevrili bir yerdir. Aslında her ne kadar modern bir yapıya sahip olsa da tarihi açıdan da oldukça uzun bir geçmişinin olduğunu söylemek gerekiyor. M.Ö. 1390 – 800 yılları arasında Hititlerin bölgesi olan Düzce, Pontus istilasından sonra yönetimini Romalılara bırakmıştır. Dünya tarihinde bitmek bilmeyen savaşlar, akınlar ve fetihlerle birlikte, bir dönem sonra Bizanslıların eline geçen Düzce, 1323 yıllarında Osmanlı toprakları olmuştur. Gezilmesi ve incelenmesi gereken oldukça fazla yeri olan şehir, yaz aylarında özellikle renkli doğası, mavi denizi ve yaşam alanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekânlarından oluyor. Düzce ile ilgili söylenmesi gereken çok fazla bilgiler vardır aslında. Tarih kitaplarını da incelediğinizde il hakkında çok kapsamlı bilgilere ulaşacaksınız.

Düzce Tarihi yerleri:

Tarihi yerler bakımından oldukça zengin olan Düzce, tarihi mekânlarıyla dolu doluya olan bir ilimizdir. Batı Karadeniz kıyılarında kalan ilde dikkat çeken yapıtlar, tarihi eserler ve gezilmesi gereken mekânlar bulunmaktadır. Hepsini tek seferde saymak mümkün olmasa da bunların en başında gelen yerlerden bazıları şunlardır; Konuralp Müzesi, Antik tiyatro (40 Basamaklar), Mermer köprü, Ceneviz Kalesi, Akçakoca Ceneviz Kalesi gibi tarihi mekânlar, camii, türbe, hamam gibi yerler de yine Düzce’de gezilip görülmesi gereken tarihi yerlerdendir.

Düzce Yöresel yemekleri:

Düzce iline bir gezi seyahati yaptığınızda yöresel yemeklerinin lezzetini tatmadan geri dönmeniz büyük bir şanssızlık olacaktır. Bu nedenle mutlaka tatmanız gereken bazı lezzetleri hakkında sizlere ön bilgi vererek tatilinizin daha güzel geçmesini sağlayacağız. Düzce’nin en bilinen yöresel yemeklerinden bazıları şunlardır; mamursa, haluj, Boşnak böreği, Çerkez tavuğu, mezgit çorbası, cadi (mısır ekmeği), kaldirik dolması, isli balık, sigara böreği, hamsi salatası.

Ülkemizin güzellikleri ve gezilip görülmesi gereken yerleri bakımından en zengin olan illerimizden biri olan Düzce, farklı güzelliklere şahitlik etmenizi sağlayacak güzelliklere sahiptir. Düzce otelleri konusunda bilgi almak, rezervasyon yaptırmak ve fiyatları hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için sitemizden rezervasyon yaptırabilir, detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Daha güzel bir gezi ve farklı bir seyahat için bizi tercih etmek için çok nedeniniz var.