Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Elazığ Nerede Kalınır? - Elazığ İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Elazığ Nerede Kalınır? - Elazığ İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Şehir turumuzu devam ettirirken, ülkemizin güzel şehirlerinin güzelliklerini sizlere anlatmaya devam ediyoruz. Elazığ, Türkiye’nin doğu sınırları içinde yer alan, Bingöl, Erzurum, Malatya ve Diyarbakır illerine komşu olan bir ilimizdir. Meşhur tarihi mekanlarla dolu olan Elazığ, M.Ö. yıllarına dayanan bir geçmişi ile antik şehirlerimizden biridir. Milattan önce kurulan Harput’un devamı olarak bilinen Elazığ, M.Ö. 3000 yıllarına dayanan bir geçmişe sahiptir. Günümüzde de hâla Harput diye anılan şehir, Malazgirt Meydan Muharebesinde kazanılan en önemli illerden biridir. Bu nedenle tarih kitaplarında ve kitabelerde Elazığ hakkında çok kapsamlı bilgilere ulaşmak mümkündür. Doğu Anadolu Bölgesi'nin güneybatısında, Yukarı Fırat Bölümü'nde yer almaktadır. 9153 km² alana sahip olan şehir, güzellikleri, doğası ve havasıyla mest ettiren güzelliklere sahiptir.

Elazığ Tarihi yerleri:

Tarihin derinliklerine inmek ve güzellikleri görmek için tercih edilmesi gereken illerimizden biri de Elazığ ilidir. Harika bir tasarım mirasının görüldüğü şehirde, gidip görülmesi gereken çok değişik yerler bulunmaktadır. Ancak bunların hepsini burada saymamız mümkün olmayacaktır. Tüm bu güzellikler arasında mutlaka görmeniz gereken yerleri saymak gerekiyorsa bunlar;  Belek Gazi Anıtı, Çubuk Bey Anıtı, Hoca Hasan hamamı, Buzluk Mağarası ve Cemşit Bey Hamamı’dır. Tüm bu güzelliklerin yanı başında konaklama hizmetleri sunan Elazığ otelleri, tarihi antik kentte daha güzel zaman geçirmek ve şehri daha yakından tanımanız için şehir turları düzenlemektedirler.

Elazığ Yöresel Yemekleri:

Zengin yörenin, zengin yemeklerinin lezzetine bakmadan tatil yapmak doğru olmaz. Elazığ ilinin kendine has kültürü ve yemekleri bulunmaktadır. Bunları tadarak tatilinizi daha güzel bir hale getirme şansını elde edebilirsiniz. En güzel lezzetleri arasında yer alan ve mutlaka tatmanız gereken bazı yemekleri ise şunlardır; Kapama, Harput köftesi, içli köfte, dolanger, kağıtta bıldırcın, fıstıklı rulo böreği, patlıcanlı dilim dolma.

Otel cenneti sitemizin farkıyla sizlere sunduğumuz uygun Elazığ otelleri konusunda tercih yapmak, tatilinizin hem daha kaliteli geçmesini sağlayacak hem de daha uygun fiyatlardan tatil yapma fırsatını sizlere sunmuş olacaktır. Tüm güzellikleri ve yöresel farklılıklarıyla incelenmeye değer olan Elazığ tatiliniz için bizi tercih edin.