Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Gümüşhane Nerede Kalınır? - Gümüşhane İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Gümüşhane Nerede Kalınır? - Gümüşhane İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Gümüşhane Nerede Kalınır? - Gümüşhane İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ülkemizin güzellikleri adına söylenmesi gereken çok şey vardır aslında. Her şehrin kendine has bir güzelliği, tarihe kattığı değeri ve tarihten bu yana taşıdığı izleri vardır. Gümüşhane ilimiz de bu güzellikleri içinde barındıran şehirlerimizden biridir. Tarih olarak eskilere dayanan il, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgesinin ortasında yer almaktadır. Doğu Anadolu ikliminin görüldüğü Gümüşhane, tarihi dayanaklara göre milattan öncesi yıllarda kalan bir şehirdir. Yapılan arkeolojik kazılara dayandırılan bilgilere göre M.Ö 3500 yıllarında tarım ile uğraşıldığı tespit edilen ilde Asurlular döneminde Karadeniz’in ortokon halkının yaşadığı söylenmektedir. Daha da geçmiş tarihlere dayanan Gümüşhane, günümüzde de hala tarihin derin izlerini üzerinde taşıyan bir ildir.

Gümüşhane Tarihi Yerleri:

Gizemli bir tarih, uygarlık ve medeniyetlerin beşikliğini yapan bir şehir halinde olan Gümüşhane’nin tarihi yerleri de görülmeye değer özelliklere sahiptir. Farklı zamanlarda, farklı medeniyetlerin yaşamasından dolayı il içinde çok sayıda kalıntının söylediğini söylemek mümkündür. Yeşili ile büyüleyici bir güzelliğe sahip olan şehri gezip incelediğinizde bunu çok daha net bir şekilde görme imkanını elde edebilirsiniz. Tarihi yerler bakımından zengin olan ilin kendinden en çok söz ettiren ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen yerlerinden bazıları şunlardır; sandak harabeleri,  sadak (salata) harabeleri, saırçiçek köy odaları, Gümüşhane evleri ve görülmeye değer kaleler, hamamlar, camiler ve manastırlar. Tarihe dayalı farklı etnik ve din gruplarından iz taşıyan ilde en iyi şekilde gezinizi tamamlamak için Gümüşhane otelleri, şehir turları etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.

Gümüşhane yöresel yemekleri:

Yöresel yemekleri bakımından da farklı bir mizaca sahip olan Gümüşhane, ziyaretçilerinin unutamayacağı lezzetleri barındıran bir şehirdir. Önde gelen bazı yöresel yemekleri şunlardır; kolay siron, tatlı erişte, herle, çıplak dolma, kuşburnu çorbası, siron böreği, yoğurtlu siron böreği.

Farklı konsept, alışagelmiş tatillerden farklı bir tatil ve tarihi değerlerle iç içe olan bir yerde zaman geçirmek ve en iyi şekilde günlerinizi değerlendirmek için otel cenneti sitemizden Gümüşhane otelleri bölümünü inceleyebilirsiniz. Tüm güzelliklerini yaşamanızı sağlayan otel hizmetlerinin ayrıcalıklarından faydalanarak daha keyifli zaman geçirme şansını elde edebilirsiniz.