Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Kahramanmaraş Nerede Kalınır? - Kahramanmaraş İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kahramanmaraş Nerede Kalınır? - Kahramanmaraş İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kahramanmaraş Nerede Kalınır? - Kahramanmaraş İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Maneviyat kokan bir yapısı, doğal güzellikleri ve tarihi yönleriyle en çok dikkat çeken illerimizden biridir Kahramanmaraş. Tarih sayfalarına yazdığı destanlarla bilinen şehir, Akdeniz bölgesi sınırlarında yer almakta olup, bir kısmı da Güneydoğu Anadolu sınırlarında yer almaktadır. Mesire alanları, dağları ve yaylalarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip olan şehir, tarihi açıdan önemli uygarlıkların egemenliği altında kalmış, Osmanlı ve Cumhuriyet tarihlerinde de kendinden söz ettiren bir vilayettir. Tekir vadisi ve döngel köyü mağarasında yapılan kazı çalışmalarında, şehrin Tunç çağından kalma bir yerleşim yeri olduğu kayıtlara geçmiştir. Bununla birlikte yine farklı arkeolojik kazılarda ortaya çıkan M.S yıllarına ait kalıntılar da yine şehrin geçmiş tarihinin ne kadar derinlere indiğini açık bir şekilde göstermektedir. Güzel şehrin, gezilmesi ve görülmesi gereken oldukça farklı yapıtları vardır. Tüm bu güzellikleri yerinde inceleme fırsatını sizlere sunduğumuz sitemizden Kahramanmaraş otelleri rezervasyonu yaptırarak gezme fırsatını elde edebilirsiniz.

Kahramanmaraş Tarihi Yerleri:

Milattan öncesi tunç devrine, M.S Germenica antik kenti halkına ait kalıntıların bulunduğu ilin tarihi anlamda gezilip görülmesi gereken çok farklı mekânlarının olduğunu söylemek gerekiyor. Hepsi birbirinden eski ve farklı manaları yüklenmiş bu yerler, gezinizin daha güzel geçmesinde oldukça büyük bir etken olacaktır. Özellikle görmeniz gereken Kahramanmaraş tarihi yerlerinden bazıları şunlardır; Ulu camii, Hatuniye camii, İklime Hatun Mescidi, Taş medrese, Taş han, Çakur hamamı, Şeyh Adil Çeşmesi, Ceyhan köprüsü, Süleymaniye Köprüsü ve çeşmesi, Eshab-ı Kehf mağarası.

Tüm bu güzelliklere sahip, maneviyat iklimini taşıyan güzel Kahramanmaraş’ın bir de kendine has lezzetleri vardır ki bunları söylemeden geçmek, tatilin keyfine varmadan geri dönmeniz demek olacaktır.

Kahramanmaraş Yöresel Yemekleri:

Bilinen yönlerinin yanı sıra bilinmeyen yönleriyle de oldukça dikkat çeken Kahramanmaraş halkının kendine özgü yemekleri de damak lezzetine dair aranan en güzel seçeneklerdendir. Özellikle gittiğiniz Maraş dondurması yemeden gelmemenizi önemle tavsiye ediyoruz. Bunun haricinde de bilmeniz gereken en önemli yöresel yemekleri ise şunlardır;  Tavuk paça, Maraş tavası, ekşilaya sulusu, firikli acur dolması, sömelek köfte, Elbistan çorbası, karsambaç.

Güzellikler diyarında, güzel zaman geçirmenin ayrıcalıklarını sizlere sunduğumuz Otel cenneti sitemizden Kahramanmaraş otelleri sayfasını ziyaret ederek güzellikleri yerinde inceleme fırsatını elde etmek için rezervasyon yaptırabilirsiniz.