Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Kütahya Nerede Kalınır? - Kütahya İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kütahya Nerede Kalınır? - Kütahya İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ülkemizin tarih kokan şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkan Kütahya, güzel mekanları, gelişmiş bölgeleri ve tarihte adını duyurmuşların memleketi olarak bilinmektedir. Evliya Çelebi’nin memleketi olan Kütahya, tarih kitaplarında yer aldığına göre geçmişi 7.000 yıllık olan bir şehirdir. Hitit, Frig, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu, Germiyan gibi imparatorluklara tanıklık eden şehir, son olarak Osmanlı devletinin yönetimi altına girmiştir. Güzellikleri saymakla bitmeyen şehirlerimizden olması, tarihe has dayanaklarının oldukça fazla olmasının yanında; yeşili, doğası, yer altı ve yer üstü kaynaklarıyla da dikkatleri üzerine çekmeye zorlayan şehirlerimizden biridir. Bir dönem Lidya krallığının elinde de bulunan şehir, Perslilerin açtığı savaş sonucu yönetimi devralınan bir şehirdir. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan şehir, tarih kitaplarında geçtiğine göre Milattan öncesi yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle şehirde her adım başında bir tarihi eser bulmak mümkündür. Özellikle mağaralar, camiler, külliye ve türbeler alanında da çok zengin olan şehir, yerinde incelenmesi gereken değerlere sahiptir.

Kütahya tarihi ve turistik yerleri:

Medeniyet ve uygarlıkların şehri Kütahya’da tarihi dokular adına birçok güzelliği bir arada bulmak mümkündür. Özellikle de Osmanlı dönemine ait, külliyeler, medreseler, cami, çeşme ve köprülerle birlikte geçmiş uygarlıklardan kalan eserleri de inceleyebileceğiniz özelliklere sahiptir. Bilinen ve en önemli tarihi ve turistik yerlerinden bazıları şunlardır; Kütahya camii, ulu camii, Mevlevihane dönerler camii, çinili camii, muvakkithane, Menzilhane, Şeyh Buhari Gümüşeşik türbesi, Evliya Çelebi Kültür ve Sanat Evi, Celaleddin Çelebi.

Kütahya Yöresel Yemekleri:

Tarihe ev sahipliği yapan şehrin güzellikleri, tarihi yerlerle sınırlı değildir elbette. Tüm bu güzelliklerle birlikte şehre gelen misafirlerin damağında güzel lezzetlerin tadını da bırakan Kütahya, kendine has yöresel yemekleriyle de dikkat çeken bir şehirdir. Önemli ve en çok bilinen yemeklerine gelince; Ispanaklı şibit, Gökçümen Hamursuzu, Tavşanlı Çorbası, kuru köfte, Kütahya lokumu, Tekke çorbası, kabak dolması, gelincik ve gül şurubu, dövmeç, pilavlı tas kebabı.

Kütahya gezi rehberi bölümünü incelemenin yanında Kütahya otelleri hakkında ve rezervasyon kolaylıklarının da sunulduğu sitemizi inceleyerek gezilerinizde daha isabetli karar verme kolaylıklarını elde ederek iş seyahatlerinizde ya da tatillerinizde değerlendirebileceğiniz ayrıcalıkları sitemizden inceleyebilirsiniz.