Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Osmaniye Otelleri | Otelcenneti.com

Osmaniye Otelleri | Otelcenneti.com

Osmaniye Otelleri | Otelcenneti.com

Akdeniz ikliminin yaşandığı bölgede yer alan Osmaniye, sıcak iklimi ile dikkatleri üzerine çeken şehirlerimizden biridir. Hiti, Pers, Roma, Abbasiler dönemine tanıklık eden bir yer olan Osmaniye, Çukurova açısından önemli bir yerdir. İpek yolu üzerinde bulunmasından dolayı geçmiş dönemlerde ticari amaçla çok fazlasıyla kullanılan bu güzergahta bulunan Nur dağı, kervanlar için konaklama mekanı olmuştur. Harun Reşit dönemine de tanıklık eden bir kent olan Osmaniye, manevi anlamda da değeri yüksek olan şehirlerden biridir. M.Ö. yılları öncesine dayanan geçmişe sahip olan şehir, 1082-1083 yılları arasında 1071 Malazgirt zaferiyle Anadolu'nun kapıları Türklere açmıştır. Farklı dönemlere ait kalıntıların, tarihi yer ve eserlerin yer aldığı şehirde, iş seyahatlerinizden kalan zamanlarınızı değerlendirmek ve farklı bir konsepti yerinde incelemek için çok farklı mekanlara ziyarette bulunabilirsiniz.

Osmaniye tarihi ve turistik yerleri:

Aslında ülkemizin her şehrinde kendine has güzellikler ve medeniyet ve uygarlıklara dair kalıntıları incelemek mümkündür. Ancak tüm bunlardan daha farklı mekan arayanların Osmaniye iline gitmeleri önerilmektedir. Gerçekten de değişik bir yapıya sahip olan şehirde, tarihi yerler bakımından, değişik bir görünümü inceleme şansını elde edebilirsiniz. Özellikle ziyaret edilen yerler konusuna gelince, şu yerleri söylemek gerekiyor. Toprakkale Kalesi, Hemite Kalesi, Harun Reşit Kalesi, Aşılı Kalesi, Değirmendere Kalesi, Cem Kalesi, Babaoğlan Kalesi, Çardak Kalesi, Kastabala Antik Kent, Aslantaş Müzesi, Kırmıtlı Kuş Cenneti, Kent Müzesi.

Osmaniye yöresel yemekleri:

Güzelliklerin kol gezdiği şehirde, incelenmesi gereken tek detay tarihi alanlar değil. Bununla birlikte yörenin kendine ait kültürel değerlerini de incelemek gerekiyor. Yöresel yemekleri konusunda da ünlü olan ve misafirlerini hayran bırakan lezzetlere sahip olan Osmaniye’nin yöresel yemeklerinden bazıları şunlardır; Etli kömbe, Zorkun tava, Tavuk doldurma, Kaburga dolması, Lahana sarması, Kabak çiçeği dolması, Sıkma, Bazlama, Kete, Ekşili kömeç.

Hayatınızın en güzel gezilerini yapmak, farklı mimariye sahip şehirleri incelemek için tercih ettiğiniz Otel cenneti sitemizden Osmaniye otelleri hakkında bilgi alabilir, rezervasyon kolaylıklarından yararlanabilir ve tatilinizi daha uygun fiyatlardan yapma şansına sahip olabilirsiniz.