Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.
Bodrum Karaada

Karaada Hakkında bilgilendirme.

 

Muğla tatil günlerinin daha şık ve daha keyifli geçmesi adına yapılması gereken en güzel şeylerden biri de tatil beldesi hakkında fikir sahibi olmaktır. Muğla, tatil beldeleri ve tarihi yerleriyle meşhur olan bir yerdir. Özellikle de Bodrum tatil beldesi bu anlamda en çok tercih edilen ve en çok görülmeyi hak eden yerlerden biridir. Farklı mistik güzellikleri, incelenmeye değere tarihi alanları ve daha fazlasına sahip olan Bodrum, gezilecek yerleri bakımından da oldukça zengin bir yerdir. Karaada Bodrum tatil günlerinin en güzel şekilde geçmesi adına mutlaka değerlendirilmesi gereken yerlerinden biridir. Tarihi, doğal güzellikleri ve otelleri ile hayal ettiğiniz gibi bir tatil geçirmenizi sağlayacak Karaada, Bodrum gezilecek yerleri arasında en güzel konuma sahiptir. Dilerseniz tarihi ve önemi bakımından Karaada güzelliklerini inceleyelim.

Bodrum Karaada

Bodrum Yarımada üzerinde bulunan ve turizm dünyasının en çok ilgisini çeken yerlerden biri olan Bodrum Karaada, Ege denizi üzerinde bulunmaktadır. Tarihi geçmişi Ortaçağ dönemlerine kadar uzanan yerin önceki adı Arkos olarak bilinmektedir. Farklı medeniyetlere tanıklık eden bölge, ilk olarak Yunanların elinde idi. Daha sonra yapılan akımlar, verilen mücadeleler sonrasında, Karaada Rodos Şövalyeleri tarafından ele geçirilmiştir. 16. Yüzyıllarda, Osmanlı devletinin düzenlediği seferlerle birlikte Rodos adası ve Bodrum Karaada, Osmanlı egemenliği altına giren topraklardan olmuştur.

Dünya tarihinin ülkemiz üzerindeki etkilerinin devam ettiği 1919 yıllarında, Karaada, Osmanlı devletinden alınarak İtalyan topraklarına dahil edilmiştir. Ancak zamanların devşirmesiyle birlikte ülke sınırlarının çizilmeye başlandığı 1932 yıllarında, İtalya-Türkiye arasında yapılan bir antlaşma ile Karaada yeniden Türkiye topraklarına eklenmiştir.

Tarihi olarak büyük bir geçmişe ve devletlerarasında büyük bir öneme sahip olan Karaada, günümüzün en çok turist çeken yerlerinden biridir. Yerli ve yabancı turistlerin her sene Bodrum tatili günlerinde düzenledikleri turlarda, mutlaka gördükleri bir yer olan bölgede güzel ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Doğal güzellikleri, denizin turkuaz mavisi ve kumsalın altın sarısı arasında tatil yapmak isteyenler için oldukça ideal bir yer olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. en yakın Milas havalimanına inebilirsiniz uygun fiyatlar ile uçak bileti herşey dahil fiyatları ile..