Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Bartın Otelleri | Otelcenneti.com

Bartın Otelleri | Otelcenneti.com

Bartın Otelleri | Otelcenneti.com

Dünya tarihi değerlerine en büyük tanıklığı eden ülkelerden biri olmamız, dünya üzerindeki değerimizin artmasındaki en büyük nedenlerdendir. Bartın ilimiz de bu tarihi güzellikler arasında yer alan ve tatilcilerin dikkatlerini üzerine çeken illerimiz arasında yer almaktadır. MÖ yıllara dayanan tarihi, o zamandan bu zamana kalan kalıntıları bir yana, Bartın yeşillikleri, tatil için gidenlerin en çok dikkat ettikleri değerlerinden biridir. M.Ö 13. Yüzyıllarında Hititlerin bulunduğu şehir, bir dönem Perslilerin egemenliği altında da kalmıştır. Farklı bölgelerinde farklı güzelliklerin yer aldığı Bartın, ülkemizin gezilip görülmesi gereken şehirlerinden biridir.

Bartın Tarihi Yerleri:

Tarihi yerler bakımından oldukça zengin olan il, gezilip görülmesi gereken yerlerle doludur. Tarihi bir yolculuğa çıkmak, yaz aylarını değerlendirmek ve en iyi şekilde günlerinizi geçirmek için tercih edebileceğiniz şehirde göreceğiniz tarihi kalıntılar, sizi de kendine hayran bırakacaktır. Kuşakaya anıtı, Bedesten, Amasra Kalesi, Kilise, Kemere Köprü, Cenova Şatosu, Direkli Kaya gibi gezilip görülmesi gereken Bartın tarihi yerleri, hem tarihin derinliklerine doğru yolculuk yapmanızı sağlayacak hem de daha farklı güzellikleri görmenizi sağlayacaktır. Tabi bununla birlikte yeşilliklerini görmenizi de öneriyoruz. 3,000 yıllık tarihi geçmişi ile tatil günlerinizin oldukça şık geçmesini sağlayacak olan Bartın ili, beklediğinizden çok daha fazlasını sizlere sunacaktır.

Bartın Gezilecek Yerler:

Bir şehri daha yakından tanımak için, şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerini incelemek gerekir. Özellikle tarihi alanları varsa buralarda tarihin derinliklerine inmek, şehrin geçmişten bu güne hanmgi değişimlere uğradığını incelemek açısından oldukça yerinde olacaktır. Bartın gezilecek yerler de bu değerlere sahip mekanlardan oluşmaktadır. Bartın Hamamları, Bartın Hanları, Bartın Irmağı, Camiler ve Kiliseler, Güzelcehisar Lav Kayaları, Kaleler, Kuş Kayası Yol Anıtı, Mağaralar, Milli Parklar, Müzeler ve Örenyerleri, Plajlar, Sportif Etkinlikler, Şelaleler, Yat Limanları, Yaylalar ve daha gezilip görülmesi gereken çok farklı yerleri. Her biri görülmeye ve incelenmeye değer çok kıymetli ve benzerine az rastlanır alanlardandırlar.

Bartın Yöresel Yemekleri:

Kültür ve medeniyet bakımından zengin bir konuma sahip olan Bartın’ın kendi yöresine ait değişik lezzetleri de tatmaya değerdir. Bartın otelleri konusunda tercih yaparken ya da şehirde gezerken, uğrayacağınız restoranlarda tercih etmenizi tavsiye ettiğimiz bazı lezzetleri, ömür boyu damağınızda tadını bırakacaktır. En meşhur ve bilinen bazı yöresel yemekleri şunlardır; Tarhana, Etli Mısır Çorbası, Zarbana tatlısı, Kuru yufkalı tavuk, Fesleğenli gözleme, Amasra salatası, Kabak Burması, pirinçli mantı. Tüm bunların haricinde de lezzetine bakabileceğiniz farklı yöresel lezzetlere sahip olan Bartın, güzel günlerinizi değerlendirmek ve tatilinizi daha kaliteli hale getirebilmek açısından farklı değerleri sizlere sunmaktadır.

En güzel yönleriyle incelemeye değer bulduğumuz Bartın otelleri hakkında, fiyatları ve konumları hakkında sizlere bilgi verdiğimiz sitemizi inceleyerek il hakkında daha fazla bilgi bulma ve ziyaret ederken işinize yarayacak detayları öğrenebilirsiniz.