Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Burdur Nerede Kalınır? - Burdur İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Burdur Nerede Kalınır? - Burdur İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Burdur Nerede Kalınır? - Burdur İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Türkiye gezilerine devam ederken, şehirlerin güzellikleri hakkında fikir sahibi olmak, farklı yönleriyle şehirleri değerlendirmek ve zamanın daha güzel geçmesini sağlamak için Otel cenneti sitemizden yararlanabilirsiniz. Burdur ilimizin güzellikleri hakkında sizlere bilgi verdiğimiz sitemizde, tarihi mekânlar, gezilecek yerleri, yöresel yemekleri ve yörenin kendine has etkinlikleri hakkında bilgi paylaşımında bulunmaya devam ediyoruz. Burdur, modern bir kent olarak Türkiye’nin İç Anadolu kısmında yer alan şehirlerimizden biridir. Harika zaman geçirmek ve sevdiklerinizle bir arada tatil yapmak için değerlendirebileceğiniz şehrin kendine has güzellikleri bulunmaktadır. Tarihi değerler ve tarihi mekanlarıyla oldukça şık bir görünüme sahip olan Burdur, gezilerinizin en güzel günlerini yaşamanıza yardımcı lacaktır.

Burdur tarihi yerleri:

Şehrimizin göze çarpan güzellikleri, sadece modern yapılanmaları değildir. Bununla birlikte antik yerleri de görülmeye değer güzelliklere sahiptir. Şehri daha yakından tanıyabilmeniz açısından Burdur gezilerinde gidip görmeniz gereken tarihi yerleri sizlere sunmak istiyoruz. Pazar mahallesinde bir düzlük üzerine kurulu olan ulu camii, görülmesi gereken en nadide mekânlarından biridir. 1300 yıllarında yapıldığına dair tarihi bilgilerin yer aldığı Burdur Ulu Camii, 1914 yılında yaşanan depremse hasar gören cami, Çelik Mehmet Paşa tarafından 1749 yılında onarılmıştır. Geçmişe tanıklık eden bu mekânı mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Ulu cami dışında da farklı mekânlara sahip olan Burdur’un en çok göze çarpan mekânlarından bazıları ise şunlardır; Saat kulesi, Dengere camii, Pirkul zade medresesi ve kütüphanesi, İncir kervansarayı, Susuz kervansarayı ve Rum Kilisesi. Her biri birbirinden farklı gösterişe sahip olan tarihi mekânlar, Burdur’da gezilecek yerler arasında bazılarıdır. Tüm bu güzellikleri yakından inceleyerek tatilinizi yapma fırsatlarını sizlere sunduğumuz sitemizde, Burdur otelleri hakkında da fikir alarak daha güzel günler geçirmeyi sağlayabilirsiniz.

Burdur Yöresel yemekleri:

Burdur’u daha yakından tanımak, yöresel lezzetlerini tatmak ve şehir hakkında bilgi almak elbette günlerinizin daha güzel geçmesini sağlayacaktır. Medeniyetler şehri Burdur’un kendine has yemeklerinin tadına baktığınızda, gezi için doğru tercihi yaptığınızı anlayacaksınız. Gerçekten harika lezzetlere ev sahipliği yapan şehrin en bilindik bazı yemekleri şunlardır; Ceviz ezmesi, kabak helvası, Burdur şiş köfte, Kabune pilavı, Ispanaklı Borani, Haşhaşlı bulgur pilavı, ciğerli bulgur pilavı, dirmil kebabı.

Tüm bu güzelliklere sahip olan Burdur ilimizi gezmek, yerinde incelemek ve daha yakından tanımak, tatilinizin en iyi şekilde geçmesini sağlamak adına ayrıcalıklı tercihlerinizden olacaktır. Türkiye gezilerinde mutlaka incelemeniz gerektiğini düşündüğümüz Burdur, hayal ettiğinizden çok daha fazlasını yaşayabileceğiniz şehirlerden biridir.