Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Erzincan Nerede Kalınır? - Erzincan İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Erzincan Nerede Kalınır? - Erzincan İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Erzincan Nerede Kalınır? - Erzincan İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Türkiye tarihi açısından, turizm bakımından ve gezilip incelenmesi bakımından en güzel olan illerimizden biri de Erzincan’dır. Erzincan, büyük bir kısmı Doğu Anadolu bölgesinde, bir kısmı da Karadeniz sınırlarında yer alan illerimizden biridir. İpek yolu ticareti adına da geçmiş dönemlerde en çok kullanılan şehir, derin bir tarihi geçmişe sahiplik yapan şehirlerimizden biridir. Selçuklu devleti açısından önemli olan şehir, Batı ile Doğu’yu birbirine bağlayan bir şehir olarak da tarih kitaplarındaki yerini almaktadır. Ayrı bir güzelliğe sahip olan şehir, yöresel değişimleri, farklı kültürleriyle de kendinden en çok söz ettiren illerimizden biridir. Yeşilliği, dağları ve doğasıyla mükemmel bir konumda olan Erzincan hakkında söylenmesi gereken çok fazlasıyla detayın olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Erzincan tarihi yerleri:

Geçmişi uzun zamanlara dayanan Erzincan, tarihi mekânlarıyla da ön planda duran şehirlerden biridir. Gezilmesi gereken çok farklı alanlara sahip olan ilin başlıca yerlerini söylemek gerekiyorsa; Erzincan kalesi, Kale camii, Kurşunlu camii, Gülabibey camii, Orta camii, Mamahatun camii, Mamahatun Türbesi gibi yerlerdir. Bunlar haricinde de mutlaka görülmesi gereken farklı güzelliklere sahip tarihi mekânları bulunan Erzincan, değişik kültürü, farklı yöresel etkinlikleri ve görülmeye değer mekanlara sahiptir. Erzincan otelleri, şehri daha yakından tanımak ve görülmesi gereken yerlerin görülmesi için şehir turları düzenlemektedirler. Bunlardan faydalanarak rehberler eşliğinde şehri daha iyi tanıma fırsatını elde edebilirsiniz.

Erzincan Yöresel yemekleri:

Tarih kokan bir şehrin elbette kendine has lezzetleri de mutlaka vardır. Bunları atlamak şehrin tanınmasını engelleyecek en büyük etken olacaktır. Bu nedenle gezilerinizde mutlaka değerlendirmeniz ve gözden kaçırmamanız gereken Erzincan yöresel yemeklerini bilmenizde fayda vardır. Şehirde en çok kendinden söz ettiren yemekleri; kahküllü pilav, ekşili köfte, Erzincan çorbası,  kuru erikli bulgur pilavı, eğin kaburgası, Cevizli fasulye, badişli, kırdo, gasefe’dir.

En güzel yönleriyle incelenmeye değer olan Erzincan hakkında bilmek istediklerinizi, şehri gezerken daha net göreceksiniz. Otel cenneti sitemizden Erzincan otelleri rezervasyonu yaptırarak tüm bu saydıklarımızdan çok daha fazlasını görebilir, tatilinizi değerlendirmek açısından gezi turuna çıkabilirsiniz.