Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Hatay Otelleri | Otelcenneti.com

Hatay Otelleri | Otelcenneti.com

Hatay Otelleri | Otelcenneti.com

Tarihi geçmişi, antik yapıları ve uygarlıkların beşiği olan Hatay ili, gezilmesi gereken antik şehirlerden biridir. Farklı bir mimari ve tasarıma sahip olan şehir, Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Suriye ile sınır olan ilde, M.Ö 100,000 ile 40,000 yıllarına dair bulguların tespit edildiği yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında ortaya çıkmıştır. Tunç devrinden kaldığı düşünülen bu bulgular, dikkat çekici özelliklere sahiptir. Tarihi bilgi ve dayanaklara göre M.Ö 14. Yüzyılları arasında Hititlerin egemenliği altında olan Hatay, 1400’lü yıllarda Mısır firavunlarının egemenliği altında kalmıştır. Bir dönem Suriye’nin başkentliğini de yapan şehir, Memlük, Selçuklular, Emevi ve Abbasiler’in egemenliği altında da kaldığı tarihi dayanaklarda mevcuttur. Bu nedenle şehirde farklı medeniyet ve uygarlıklara ait tarihi kalıntıları aleni bir şekilde görmek mümkündür.

Hatay Tarihi Yerleri:

Büyük bir geçmiş, farklı medeniyet ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir kentin tarihi yerler bakımından zengin olması en doğal olanıdır. Hatay ilinin de bu anlamda ülkemize kattığı büyük değerlerinin olduğunu ifade etmek gerekiyor. Gezilerinizde mutlaka incelemeniz gereken bazı tarihi yerleri ise şunlardır; Hatay Arkeoloji Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Harbiye (Defne), Daphine (Harbiye efsanesi), Antakya Kalesi ve Surları, Demirkapı, Trajan Su kemerleri, Titus, Kaya Mezarları. Bunlar dışında da mutlaka görülmesi gereken birçok tarihi yerlere sahiptir. Hatay otelleri, bu anlamda müşterilerine şehir gezisi turlarını yaptırarak tüm bu güzellikleri daha net bir şekilde görmelerini sağlamaktadırlar.

Hatay Yöresel Yemekleri:

Medeniyetler beşiği Hatay’ın kendine has yemeklerini tatmadan geri dönmek elbette doğru olmaz. Şehrin kültürünü ve damak lezzetini daha yakından tanıyabilmeniz açısından en çok bilinen ve en çok tercih edilen yemek türleri hakkında şunları söylemek gerekiyor; Ekşili etli Antakya kebabı, Antakya çorbası, kızarmış peynir, kataifi, Arap kebabı, Antakya böreği, mahlûta, tepsi kebabı, bumbar dolması.

Tüm bu güzellikleri bir arada yakalamak, şehri daha yakından tanımak ve ayrıcalıklı yönlerini keşfetmek için otel cenneti sitemizin siz değerli müşterilerine sunduğu ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz. Hatay otelleri konusunda tercih edeceğiniz sitemiz ile uygun fiyata tatil yapmanın keyfini yakalayacak ve günlerinizi daha iyi bir şekilde değerlendireceksiniz.