Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Karabük Otelleri | Otelcenneti.com

Karabük Otelleri | Otelcenneti.com

Karabük Otelleri | Otelcenneti.com

Batı Karadeniz bölgesinde yer alan ve antik kent olma özelliğini taşıyan Karabük, M. Ö yıllarına dayanan bir tarihi geçmişe sahiptir. Romalılar, Hititler, Frigiler ve daha birçok uygarlığın sahiplik ettiği şehir, o zamanlardan kalan kalıntılarla doludur. Farklı bilgi ve kaynaklara dayandırılan tarihinde bilinen en net gerçeklerden biri; 1071 Malazgirt savaşından önce bölgeye gelen Candaroğlu kabilesi tarafından ilk defa şehir hayatının kurulduğu belirtilmektedir. Bu dönemden sonra Çelebi Mehmet döneminde (1416) yılında, Osmanlı devletinin egemenliği altına girdiğidir. Tüm bilgi ve dayanaklara tanıklık ettiği gerçeğinin var olduğu Karabük’te, eski çağlardan kalma yapıt ve tarihi eserlerin oldukça fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Bir gün yolunuz Batı Karadeniz’in bu güzel iline düşerse mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Karabük Tarihi Yerleri ve Turistik Alanları:

Tarih sayfalarına ev sahipliği yapmış şehirde, görülmesi gereken çok farklı mekânların olduğunu söylemiştik. Ancak bunlardan bazıları vardır ki her gezicinin mutlaka incelemesi gereken detaylara sahiptir. Farklı yıllarda, farklı uygarlıklardan kalan tarihi kalıntılar, mağaralar, medreseler, camiler, manastır ve kiliselerle dolu olan şehrin en önemli ve en çok göze çarpan tarihi mekânları şunlardır; St. Stefanos Kilisesi (Ulu Cami), Köprülü Mehmet Paşa Cami, Hidayetullah Cami, cinci hanı, eski hamam, Yazıköy hamamı, Bulak Hamamı, Taş köprü, Tokatlı köprüsü, Saat kulesi, Safranbolu kalesi, Asar kalesi.

Güzel şehrin bir de kendine özgü yemek lezzetlerinden de söz etmek gerekiyor. Karabük otelleri, gezi turlarında olduğu gibi yöresel yemekler konusunda da müşterilerine ayrıcalıklar sunmaktadırlar. Dilerseniz bu güzel şehrin lezzetlerine birlikte göz atalım.

Karabük Yöresel Yemekleri:

Birbirinden farklı ve damak tadına uygun olan Karabük yöresel yemeklerinin sayısı oldukça fazladır. Ancak bunlardan en çok bilinenleri sıralamak gerekirse; Cevizli ekmek, Safranbolu güveci, tarhana, pekmez, asma yaprağı salamurası, koruk suyu, keş, göçe, kelem turşusu, pancar turşusu, acılı ezme, ayva kompostosu.

İncelenmeye ve görülmeye değer alanlara ve özelliklere sahip olan Karabük’ü daha yakından incelemek için Karabük otelleri bölümünden rezervasyon yaptırma kolaylıklarını değerlendirerek zamanınızı en iyi şekilde geçirme şansını elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki gezileri kolaylaştıran sitemiz ile keyifli tatiller.