Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Balıkesir Otelleri | Otelcenneti.com

Balıkesir Otelleri | Otelcenneti.com

Balıkesir Otelleri | Otelcenneti.com

Ege sahillerinin en güzelleri, tatil günlerinin en şıkkı ve huzur ile konforun bütünleştiği bir beldede tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında Balıkesir bulunur. Balıkesir, Güneydoğu ve Güneybatısında Ege denizini, diğer taraftan ise Marmara denizinin güzelliklerini taşıyan bir ildir. Tarihi bakımdan da oldukça derin tarihe sahip olan il, yaz aylarında yüz binlerce turistin akınına uğrayan illerimizden biridir. Mimarisi, adaları ve plajlarıyla huzurlu bir tatil yapmak isteyenlere ayrıcalıklı fırsatların sunulduğu Balıkesir’de, daha güzel günlerin yaşanması adına Otel cenneti sitemizden otelleri, otel fiyatları ve ayrıcalıklarını sunuyoruz.

Balıkesir Tarihi:

Arkaik çağının MÖ 3,000 yılına dayandığı tarih kayıtlarında yer alan Balıkesir, eski ismi ile MYSİA olarak bilinmektedir. Medeniyet ve kültür bakımından oldukça zengin medeniyetlere sahiplik yapan Balıkesir hakkında çok değişik rivayetler, tarih kitaplarında yer almaktadır. Adının bir rivayete göre balının çok olmasından dolayı Arapça çok anlamında olan “Kesir” ismi eklenerek Balıkesir olmuştur. Farklı bir rivayette ise Balı-Kisra`nın adından, yada Balak-Hisar veya Balık-Hisar`dan aldığı da söylenmektedir. Derin tarihli şehirler hakkında rivayetlerin fazla olması, şehrin değerini ve tarihinin ne kadar uzun zamanlara dayandığını gösterir. 1071 Malazgirt savaşından sonra Türklerin beylikler şeklinde girdiği Türkiye’de kurulan beyliklerden biri de Balıkesir’de kurulmuştur. Burada en önemli payın Kalemşah Oğlu Karesi Bey`in kurduğu Karesi Beyliği’ne ait olduğu söylenmekle birlikte, şehrin oluşumunda da büyük emeklerinin olduğu söylenmektedir.

Balıkesir Gezilecek Yerler:

Bir şehri ziyaret ederken elbette gezilecek yerlerini incelemek, tarihine bakmak ve tarihi mekanlarda incelemelerde bulunmak, şehri tam anlamıyla anlamanın en iyi yöntemlerinden biridir. Balıkesir ilimiz, tarihi bakımdan oldukça zengin illerimizden biri olduğu için yaz aylarında tatilinizi sıkılmadan geçirme olanağına sahip olacaksınız. Balıkesir gezilecek yerler arasında en çok tercih edilen ve bilinen bazı yerler; Antandros antik kenti, Pamukçu Kaplıcaları, Yazgören Mağarası, Susurluk Kaplıcaları, Hisaralan Kaplıcaları, Gönen Kaplıcaları, Manyas Kaplıcaları, Derman Kaplıcaları’dır. Bunların haricinde de yine çok fazlasıyla görülmeye değer mekana sahip olan Balıkesir, tatil günlerinizin çok daha güzel geçmesini sağlayacaktır.

Balıkesir Plajları:

Yaz aylarında oldukça fazlasıyla tercih edilen tatil beldelerinden biri olan Balıkesir, plajlarıyla da ünlü olan illerimizden biridir. Bunlardan bazıları; Sarımsaklı Plajı, Şahinkaya (Badavut) plajı, Altınova, Duba mevkii, Akçay, Altınoluk, Erdek gibi ünlü plajların yanında, daha farklı plajları da bulunmaktadır. Yaz aylarının daha güzel ve şık geçmesini sağlamak adına tercih edebileceğiniz Balıkesir’de hayatınızın en güzel tatil günlerini değerlendirme imkanına sahip olacaksınız.

Balıkesir Yöresel Yemekleri:

Şehir turu gezilerine çıkarken, Balıkesir tatil günlerinizin daha keyifli geçmesi için yöresel yemekleri hakkında bilgi sahibi olmanız elbette daha iyi olacaktır. Yemenizi özellikle tavsiye ettiğimiz Balıkesir yöresel yemeklerinden bazıları şunlardır;

Dağar kebabı, Börülce sallaması, Balıkesir Tiridi, Balıkesir çiçeği kızartması, Avşa Kurabiyesi, Tavuklu Gönen Mantısı, Kazdağı çorbası. Bunlar haricinde, incelemelere göre Balıkesir’in kendine ait 37 adet yemeği bulunmaktadır. Restoranlı Balıkesir otelleri konusunda tercih yaparken ya da restoranlarını gezerken bu lezzetleri mutlaka tatmanızı öneriyoruz.