Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Diyarbakır Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Diyarbakır Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Diyarbakır Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Kültür ve medeniyetler şehri Diyarbakır, geçmiş tarihi en uzun olan illerimizden biridir. Güneydoğu’nun en büyük illerinden olma özelliği, surları, burçları, tarihi mekanları ve ince ruhu ile ilk anda bile kendine ısındıran bir şehirdir. Diyarbakır, Milattan Önce 7500’lü yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahiptir. Hurriler, Hititler, Asurlar, Persler, Romalılar, Bizanslılar, Araplar, Selçuklular tarafından yönetilen şehir, Hz. Halid Bin Velid’in oğlu Hz. Süleyman tarafından da fethedilmiş bir şehirdir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan şehir, meşhur bölgeleri ve farklı yöreleriyle de dikkat çeken bir şehirdir. Gezilecek ve görülmesi gereken çok fazla ayrıntısı ve incelikleri olan şehir, Sur içi, Yenişehir ve Bağlar ilçesi olmak üzere 3 ilçesi başlıca şehir merkezinde bulunan ilçelerdir. Bunun yanında şehre biraz daha uzak mesafede yer alan ilçelerinde de yine tarihi izlere rastlamak mümkündür. Sahabeler şehri olarak da anılan Diyarbakır, önceki isimleriyle Amid, Amed, Diyarbekir ve son olarak Diyarbakır olarak değiştirilmiştir.

Diyarbakır Tarihi yerleri:

Diyarbakır’a ilk adım attığınızdan itibaren tarihi anlamda görmeniz gereken muhteşem güzelliklere sahip tarihi alanları gezmeye başlayın. Surları, burçları, tarihi camileri, hamamları, kiliseleri ve tarihe dair iz bırakan türbeleri bunların en başında gelmektedir. Ulucami, evli beden burcu, yedi kardeşler burcu, Keçi burcu, Hevsel bahçeleri ve daha aklımıza gelmeyen birçok yeri tarihe ev sahipliği yapmış mekanlarındandır. Her biri görülmeye değer izler taşımakta, her birinin kendine göre bir hikayesi bulunmaktadır. Tüm bu detayları bir arada bulabileceğiniz Diyarbakır, hayatınızın en güzel tatilini yapma fırsatını sizlere sunacaktır.

Diyarbakır Yöresel Yemekleri:

Diyarbakır’a gidip de yemeklerinin lezzetlerine bakmadan dönmek olmaz. Özellikle de sur içi taraflarında yapılan yemeklerini mutlaka tatmanız gerektiğini düşünüyoruz. Kendine has şiş kebabı, sac tavası, bostani, borani, kelle paça gibi yöresel yemeklerinin lezzetlerini tattığınızda gerçek anlamda Diyarbakır gezisi yapmış olacaksınız.

 Konaklama mekanları olarak da çok farklı konseptleri misafirlerine sunan Diyarbakır otelleri, fiyat bakımından en uygun fiyatları müşterilerine sunmaktadırlar. Tüm güzellikleri bir arada yakalamak, uygun fiyata tatil yapmak için otel cenneti sitemizi incelemeniz yeterli olacaktır. Ayrıcalıklı güzelliklere bizimle ulaştığınız için teşekkürler.