Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Zonguldak Nerede Kalınır? - Zonguldak İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Zonguldak Nerede Kalınır? - Zonguldak İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Zonguldak Nerede Kalınır? - Zonguldak İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Karadeniz sınırları içerisinde yer alan Zonguldak, tarihi bakımdan da incelenmeye değer güzelliklere sahiptir. Eski ismi “Sandrake” olan şehrin, Milattan önceki yıllara dayandığı tarih kaynaklarında yer alan bilgiler arasındadır. M.Ö. 2500 yıllarına dayanan geçmişe sahip olduğu anlaşılan arkeolojik çalışmalarda, bu dönemlere ait kalıntılara rastlanılmıştır. Hattiler, Hititler, Frigler, Bithin, Mariandyn ve Migdon tarafından yerleşim alanı olarak kullanılmaya başlanan Zonguldak toprakları, krallıklar bakımından da farklı egemenlikler altında kalan bir şehir özelliğine sahiptir. Roma imparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Pontus devleti, Makedonya krallıkları gibi farklı dönemlere tanıklık eden şehirde, o dönemlere dair mekanlar, kalıntılar ve tarihi alanlar bulunmaktadır. Karadeniz’in yeşil ile çevrili olan illerinden biri olan Zonguldak gezilerinin daha güzel olması adına Zonguldak otelleri, gezi turlarına katılabilirsiniz.

Zonguldak tarihi ve turistik yerleri:

Geçmiş uygarlık ve medeniyetler bakımından oldukça zengin olduğu tarih kitaplarına yer alan şehirde, günümüzde de hala ayakta duran birçok tarihi eser ve tarihi yerler bulunmaktadır. İş seyahatlerinizde ya da gezi turlarınızda değerlendirebileceğiniz bazı alanlar şunlardır; Filyos Ören Yeri, Filyos'ta Saklı Tarih, Kale Tepesi, Eski Liman, Sahil Suru, Su Kemeri ve Tonozlu Galeri, Ereğil Kalesi, Sur kalıntıları gibi tarihi eser ve yerleri inceleyebilirsiniz. Güzel günlere sahip olmak ve farklı bir yörenin güzelliklerini incelemek, sizin için de bir farklılık olacaktır.

Zonguldak yöresel yemekleri:

Şehrin güzel ve tarihi yerler bakımından zengin olduğu gibi yöresel yemekler konusunda da farklı zenginlikleri bulunmaktadır. Gezi günlerinizde tadına doyamayacağınız çok farklı lezzetlere sahip olan Zonguldak’ın en bilinen yöresel yemeklerinden bazıları şunlardır; Et Kavurması, Haşlıga, Mancar Sarması, Bayram tiridi, Kabaklı Tatlı Börek, Kıymalı Islama, Beddam Mancar Yemeği.

Türkiye şehir turlarında daha farklı güzellikleri incelemek adına tercih edebileceğiniz Zonguldak ilimiz, görülmesi gereken alan ve mekânlarıyla en güzel şekilde zamanınızı değerlendirmenizi sağlayacaktır. Otel cenneti farkıyla sizlere sunduğumuz uygun rezervasyon fiyatlarını değerlendirerek daha rahat bir gezi turu gerçekleştirme imkânına ulaşabilirsiniz. Daha fazla güzellik, daha güzel tatil günleri ve daha fazlası için doğru adrestesiniz.