Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Çanakkale Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Çanakkale Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

 

 


Çanakkale Otelleri
Tarih bakımından, gezilip görülmesi bakımdan ve zengin kültürü bakımından incelenmeye değer illerimizden biri de Çanakkale’dir. Çanakkale, tarihi belge ve bilgilere dayandırıldığına göre Milattan öncesi yıllara dayanmaktadır. Farklı uygarlık ve medeniyetlere ev sahipliği yapan şehirde tarihin derin izlerini görmek mümkündür. Her döneme has özellikleri barındıran, medeniyetlerin kendilerine ait yapıtlarını hala ayakta tutan Çanakkale, Türkiye açısından da oldukça önemli şehirlerden biridir. Bozcaada ve Gökçeada’yı barındıran şehir, Gelibolu ve şehitliğiyle de manevi değeri yüksek olan illerimizden biridir. Denizlerle çevrili olan etrafında tatil yapmak ve yazın tadını çıkartmak, diğer illere göre daha farklı ve daha güzeldir. 
Çanakkale Tarihi mekanları:
Tarihi yerler bakımından oldukça zengin olduğunu söylediğimiz Çanakkale, gezilecek yerleriyle kendine hayran bırakacak hatıraları yaşatacak türden bir şehirdir. Farklı medeniyet ve uygarlıklardan kalan kalıntıları incelerken kendinizi tarihin derin sayfalarında hissedeceksiniz. İncelenmesi ve görülmesi gereken bunca yeri varken, kısa bir Çanakkale gezisinin işinize yarayacağını düşünmüyoruz. Bu nedenle tatil sürenizi daha da uzatmanızı ve bu güzellikleri tam anlamıyla yaşamanızı öneriyoruz. Şehrin gezilmesi ve görülmesi gereken elbette çok fazla mekânı ve tarihi yerleri vardır. Ancak bunlardan en çok dikkat çeken ve en çok uğranılan yerler şunlardır; Gelibolu Yarımadası Milli Parkı, Truva, Apollo Smintheus Tapınağı, Alexandria-Troas Antik Şehri, Assos, Kazdağı, Sarıkız tepesi efsanesi, Bozcaada (Tepesos) gibi yerlerdir. Ancak bunlar dışında da görülmeye değer çok daha farklı tarihi yerler ve gezilecek beldelerin yer aldığını söylemek gerekiyor.
Çanakkale Tarihi:
Milattan Önce, 3000 yıllarına dayanan ve ilk olarak o tarihlerden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmaya başlanan Çanakkale, daha önceleri Dardanel ve HELLESPONTOS isimleriyle anılmaktadır. Pek çok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yapan şehir, boğazıyla da ünlü olan bir şehirdir. Boğaz, Akdeniz ile Karadeniz ‘i birbirine bağlayan bir özelliğe sahiptir. Bu nedenle geçmiş tarihlerde olduğu gibi günümüzde de dünya halkları açısından önemli bir konuma sahiptir.  Hakkında çok kapsamlı bilgilere yer verilen Çanakkale, tarihi bakımdan ve yerleşim alanları bakımından da oldukça zengin bir ilimizdir.
Çanakkale Yöresel Yemekleri:
Her şehrin kendine göre yöresel yemekleri bulunur. Çanakkale de böyle bir yerdir. Yöresel yemekler konusunda farklı bir tarzı ve kendine has lezzetleri olan şehirde gezi turuna çıktığınızda Çanakkale otelleri konusunda tercih yaptığınızda, mutlaka restoran özelliği olan bir yer seçmenizi öneriyoruz. Tüm güzellikleri bir arada toplayan ve damağınızda unutulmaz bir lezzet bırakacak olan yöresel yemeklerle en iyi şekilde gezinizden lezzet alacaksınız. Bilinen ve tercih edilen en önemli Çanakkale yöresel yemekleri şunlardır; Mevlevi tatlısı, kabaklı şara şura, beyaz tarhanalı taze bakla çorbası, ton balıklı Bozcaada salatası, Bozcaada Mafiş tatlısı, Gelibolu böreği. Bunlar dışında da farklı lezzetlerin yer aldığı şehirde bulabileceğiniz çok çeşitli yemek ve tatlı çeşitlerinin olduğunu söylemek gerekiyor.