Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Kars Akyaka Otelleri | Otelcenneti.com

Kars Akyaka Otelleri | Otelcenneti.com

Kars Akyaka Otelleri | Otelcenneti.com

Anadolu’ya ilk girişte antik yapısı ile karşılayan bir misafirhane gibi duran Kars, tarihi izlerin en çok görüldüğü illerimizden biridir. Farklı uygarlık ve medeniyetlere tanıklık etmiş şehir, kış aylarında soğuk, yaz aylarında ise diğer şehirlere göre daha serin geçmektedir. Bu nedenle bir yaz gezisinde kolaylıkla Kars’ı tercih edebilirsiniz. Şehrin özelliklerini saymaya başladığımızda aslında ilk olarak tarihinden söz etmemiz gerektiğini ifade etmemiz gerekiyor. Kars, tarih kitaplarına dayandırılan bilgilere göre; M.Ö 127-130 yılları arasında Kaşgarlı Mahmut’un eserinde yer aldığı bilgilere göre, ismini deve ya da koyunyününden yapılan kürkten almaktadır. Bu dönemlerde Kafkasların doğusundan gelen Bulgar Türklerinin geldiği Karsak bölgesinden bu ismin türediği de söylenmektedir. M.S. 888 adı literatürde Vanan olarak anıldığı yine çeşitli kaynaklarda yer almaktadır.

Kars Tarihi ve Turistik Yerleri:

Oldukça farklı uygarlıklara ev sahipliği yapmış ilin tarihi ve turistik yerleri bakımından da zengin bir içeriğe sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Eğer bu ile bir gezi düzenlemeyi düşünüyorsanız, öncelikli olarak incelemeniz ve gitmeniz gereken bazı tarihi yerler şunlardır; Ani harabeleri, Digor, Selçuk Sarayı, Menuçehr Camii , Tigran Honentz Kilisesi (Nakışlı Müzesi), Meryem Ana Katedrali (Meryem Ana Müzesi), Kurtarıcı Kilisesi Keseli Müzesi. Tüm bunlarla birlikte daha farklı görülmesi gereken yerlere sahip olan şehirde gezi turu yapmak için Kars otelleri hizmetlerine dahil olan şehir turu organizasyonlarına katılabilirsiniz.

Kars Yöresel Yemekleri:

Farklı bir yapı, değişik kültürler ve yönleriyle dikkat çeken Kars ilinin kendine has lezzetlerinin de olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle bilinen ve tercih edilen bazı yemekleri ise şunlardır; Piti, şirince tatlısı, kuzu etli pilav, katmer, tandırda kaz çekmesi, ekşili et, erişte pilavı, hangel, çaşurlu omlet, Kars kebabı.

Güzelliklere tanıklık etmek, ili ziyaret etmek ve tarihi mekânlarda dilediğiniz gibi zaman geçirmek için sitemizin ayrıcalıklarından yararlanarak Kars otelleri rezervasyonu yaptırma kolaylıklarını elde edebilirsiniz. Güzel şehrin farklı yönlerini yerinde incelediğinizde gerçek bir Anadolu gezisi yaptığınızı anlayacaksınız. En güzel yönleriyle Anadolu’nun güzel şehirlerinden olan Kars gezisini Otel cenneti ile daha da keyifli hale getirebilirsiniz.