Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Kayseri Nerede Kalınır? - Kayseri İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kayseri Nerede Kalınır? - Kayseri İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kayseri Nerede Kalınır? - Kayseri İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Erciyes dağı ile meşhur olan ilimiz Kayseri’de görülmesi gereken o kadar çok yer vardır ki; tüm bunları kısa bir yazıda anlatmak mümkün olmaz. Tarih sayfalarını da işin içine kattığınızda, mutlaka gidip görülmesi gereken bir şehir olduğunu anlayacaksınız. Kayseri, İç Anadolu bölgesinin batı kemsinde kalan bir ilimizdir. Sivas, Yozgat, Adana illerimize komşuluk yapan il, mantısı ve pastırmasıyla da bilinen özelliklere sahiptir. Güzel şehrin, güzel mekânlarını incelerken, mimari ayrıcalıklarını mutlaka değerlendirmenizi öneriyoruz. Eski tarihlere dayanan yerleri, doğal güzelliklere sahip şelaleleri, yeşil ormanları ve maneviyat kokan yerleri. Tüm hepsinin kendine has bir güzelliği, farklı bir havasının olduğunu söylemek gerekiyor. Tarih kitaplarına dayandırılan bilgilere gelince; Kaysar ya da Caesar isimleriyle bir dönem anılan şehrin, Bizans imparatorluğu dönemine şahitlik ettiği söylenmektedir. Kayser ya da Kaysar, İslam ülkelerinde imparatorlara verilen isimdir. Bununla birlikte farklı bir bilgiye de yer veren kaynaklarda, II. Mehmet döneminden başlayarak Kayser-i Rum ismi de bir dönem kullanılmıştır.

Kayseri tarihi ve turistik yerleri:

Geçmiş bir tarihe imza atan bir ilin elbette tarihi ve turistik yerleri de oldukça fazla olur. Hepsinin gezilmesi ve görülmesi gereken yerler olduğunu anlamak için yolunuz düştüğünde küçük de olsa bir gezinti yapmanız olacaktır. Bundan sonrasında sizin de düşüncenizin, daha fazla zamana ihtiyacınızın olduğu yönünde olacaktır. En çok dikkat çeken Kayseri tarihi yerleri şunlardır; Kayseri kalesi, Şahmelik Kalesi, Yeşilhisar Kalesi, Develi Kalesi, Hunad Hatun Külliyesi, Kölük camii ve medresesi, Hacı Kılıç camii ve medresesi.

Kayseri yöresel yemekleri:

Mantısı ve pastırmasıyla ünlü olan Kayseri’nin kendine has başka lezzetleri de bulunmaktadır. Sizin için incelediğimiz şehirde en bilindik yöresel bazı yemekler ise şunlardır; Yağ mantısı, yağlama, kurşun aşı, nevzine, tepsi külbastısı, pastırmalı domdom çorbası, çemenli ekmek, geriboru şerbeti, güveçte köfte.

Güzel yönleri, farklı lezzetleri ve gezilecek alanları ile dikkatlerden kaçmayan Kayseri için söylenmesi gereken o kadar çok şey vardır ki; bunları burada yazmaya zaman yetmez. İyisi mi siz Otel Cenneti sitemizden Kayseri Otelleri bölümüne giderek rezervasyon yaptırın ve tüm güzellikleri yerinde inceleme fırsatını elde edin.