Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Niğde Nerede Kalınır? - Niğde İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Niğde Nerede Kalınır? - Niğde İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Niğde Nerede Kalınır? - Niğde İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

10,000 yıllık tarihi bir geçmişe sahip olan Niğde, tarih boyunca farklı medeniyetlere tanıklık eden illerimizden biridir. Eski ismi Nahita, Nakita ve Araplar arasında Nakite olarak da bilinen il, meşhur yönleri, tarihin tanıklıkları ve daha farklı yönleriyle bilinen şehirlerden biridir. Asur Ticaret Kolonileri, Hititler, Tabal Geç Hitit Devleti, Frigyalılar, Persler, Makedonya Krallığı, Kapadokya Krallığı, Romalılar, Bizans İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Eretna Beyliği, Karamanoğulları Beyliği ve Osmanlı Devleti dönemlerini gören ili incelemeye aldığınızda bu dönemlere ait kalıntılara rastlayabilirsiniz. İç Anadolu bölgesinde yer alan il, kaplıca, köprü, camii, kaleler, kiliseler, manastırlar gibi yerlere sahiptir. Her medeniyet dönemine ait bir iz bulmanın mümkün olduğu şehirde, gezi yapmak ya da iş seyahatinizde yolunuzun düşmesi durumunda biraz da kendinize zaman ayırarak şehrin güzelliklerini görmek istediğinizde, değerlendirebileceğiniz çok farklı mekanları göreceksiniz.

Niğde Tarihi ve Turistik Yerleri:

Başında da anlattığımız gibi birçok medeniyet ve uygarlığa tanıklık eden Niğde, tarihi yerler bakımından oldukça zengin bir şehirdir. Önemli ölçüde turizme katkısı olan bu yerler hakkında her şeyi anlatmak kolay olmayacaktır. Ancak belli başlı bazı tarihi yerleri anlatmak gerekiyorsa, şuralardan söz etmek gerekir; Niğde Kalesi, Sungur Bey Camii ve Türbesi, Paşa camii, Hüdâvend Hâtun Kümbeti, Gündeoğdu Türbesi, Sungurbey Kütüphanesi, Niğde Müzesi, Tyna harabeleri, Güllüdağ Harabeleri, Kaya Kilise ve Manastırlar.

Niğde Yöresel Yemekleri:

Şehrin tarih bakımından ve tarihi yer bakımından oldukça zengin olması gibi kendine has lezzetlerin sayı bakımından çok olması da dikkat çeken detaylar arasındadır. Niğde otelleri ve restoranlarına gittiğinizde, yörenin kendine has lezzetlerini talep etmenizi öneriyoruz. Bunlardan en bilinenlerden bazıları şunlardır; Niğde kuzu sögürme, Niğde tavası, ekşili pırasa çorbası, papara, soğan yahnisi, sütlü çorba, ayva boranası, zerde, tatlı dürüm.

Yaşanası güzelliklerle dolu olan Niğde ilinin tüm ayrıcalıklarını yerinde değerlendirmek, zamanınızı en güzel şekilde geçirmek ve sevdiklerinizle bir arada kalmak için Otel cenneti sitemizden sizlere sunduğumuz olanakları değerlendirebilirsiniz. Uygun fiyata konaklama hizmetleri sunan Niğde otelleri arasında kendi bütçenize göre kolaylıkla bir mekan seçmenizi sağlamaya devam ediyoruz.