Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Adıyaman Nerede Kalınır? - Adıyaman İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Adıyaman Nerede Kalınır? - Adıyaman İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Adıyaman Nerede Kalınır? - Adıyaman İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

 

Adıyaman Otelleri

Bir ucu Doğu, diğer ucu Akdeniz bölgesinin sınırları içerisinde yer alan Adıyaman, tarihi, kültürü ve şık görünümü ile turizme en çok katkısı olan illerimizden biridir. Meşhur Nemrut dağının yer aldığı ilin, geziliği görülmesi gereken çok fazlasıyla yerinin olduğunu söylemek gerekiyor. Gaziantep, Kahramanmaraş, Diyarbakır ile komşu olan il, nüfus olarak son yapılan sayıma göre 5,850,000 dolaylarındadır.

Adıyaman Tarihi:

Tarih kaynaklarından yapılan incelemeye göre, milattan öncesi 40,000 yıllarına kadar uzanan bir geçmişi görülmektedir. Tarihi kente farklı dönemlerde farklı uygarlık ve medeniyetlerin ev sahipliği yaptığı da yine tarihi bilgiler arasında yer almaktadır. Hititler, Asurlular, Frigler, Persler, Makedonlar, Kommagene Krallığı, Roma imparatorluğu, Bizans, Emeviler, Abbasiler, Hamdaniler, Bizanslılar, Eyyubiler, Anadolu Selçuklular, Memluklular ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapan Adıyaman, günümüzde turizme katkısıyla bilinen illerimizden biridir. Geziliği görülmesi gereken çok sayıda gizemli ve antik tarihi mekanlarla dolu olan Adıyaman, ilk girişte bile kendine cezp ettiriyor. Bu nedenle Adıyaman otelleri, yılın dört mevsimi ziyaretçi çekmektedir. İklim bakımından, yazları sıcak ve kurak geçen il, kış mevsimlerinde oldukça soğuk geçmektedir. Halkın geçimi, tarım ve çiftçilik üzerinedir.

Adıyaman Tarihi Mekanları

Adıyaman otelleri konusunun tercih edilmesindeki en büyük etkenlerde olan Adıyaman tarihi mekanları, ziyaret edildiğinde kendine çeken yönlere sahiptir. Ziyaret edilmesi gereken çok sayıda yeri bulunan Adıyaman’da en çok dikkat çeken yerlerden bazıları; Adıyaman Müzesi, Arsameia Ören Yeri, Perre Antik Kenti, Kadınlar Anıt Mezarı, Derik Kutsal Alanı, Palanlı Mağarası, Tümülüsler, Höyükler, Kaya Mezarları, Adıyaman Kalesi, Cendere Köprüsü, Göksu Köprüsü, Altınlı Köprü, Ulu Cami, Çarşı Cami, Kab Cami, Musalla Cami, St. Paul Kilisesi, Çelikhan, Besni ve Kotur İçmeleri, Gölbaşı Gölleri, Değirmenli, Değirmen Çayı, Örenli ve Beşpınar mesire yerleri gibi bilinen yerlerdir. Her birinin kendine göre bir tarihi değeri, farklı yönleri ve ziyaret edilmesi gereken ayrıcalıkları bulunmaktadır. Adıyaman otelleri konusunu araştırırken Otel cenneti sitesi olarak sizlere yardımcı olmaktayız. Bu sayede gezip görmeniz gereken yerler hakkında daha net bilgilere sahip olmuş bir şekilde otel seçimini kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adıyaman’a gittiğinizde, görmeniz gereken çok yerler vardır elbette. Ancak gittiğinizde sizin de dikkatinizi çekecek en büyük şey, turistlerin Adıyaman Nemrut dağından güneşin doğuşunu izlemesi olacaktır. Gerçekten de mükemmel bir keyif olarak tanımlayabileceğiniz bu aktivite ile Adıyaman gezisi adına en güzelini yapmış olacaksınız. Bu güzel aktivite ile birlikte, zengin kültüre sahip olan ilin kendine has yemeklerinin tadına bakmadan da geçmemenizi öneriyoruz. İçli Köfte, Ekşili Köfte Cılbır, Mercimekli Köfte, Yapıştırma, Adıyaman Hıtabı, Adıyaman Tavası, Adıyaman Kebabı ve Şillik Tatlısı aklınızda bulunması gereken yemek ve tatlı çeşitlerindendir.

Adıyaman Otelleri Fiyatları:

Adıyaman otelleri konusunda tercih yaparken sitemizden tercih etmeniz daha uygun fiyatlardan konaklama hizmetlerini elde etmenizi sağlayacaktır. Otel cenneti farkıyla dilediğiniz gibi bir otel, konaklamada eşsiz hizmetlere ulaşmak için kolay bir şekilde tercih yapma şansına sahip olabilirsiniz.