Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Eskişehir Otelleri | Otelcenneti.com

Eskişehir Otelleri | Otelcenneti.com

Eskişehir Otelleri | Otelcenneti.com

Tarihi değerler, miraslar ve farklı uygarlıklar bakımından en zengin olan illerimizden biri de Eskişehir ilimizdir. Katolik çağına kadar uzanan tarihini incelediğinizde ve o günden bu yana ayakta kalan tarihi değerlerine göz attığınızda şehrin gerçek anlamda bir tarihi şehir olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Milatta önce 14. Yıllarda Hititlerin kurduğu büyük bir devlette, 600 yıl boyunca hüküm sürdükleri tarih kaynaklarında yer verilen Eskişehir, Kimmer ve İskit saldırıları sonucunda Hititlerden alınmıştır. Lidyalılar ve Perslilerin de farklı dönemlerde hüküm sürdükleri şehirde, Galatlar tarafından da bir dönem hüküm sürmüştür. Gezilmesi ve görülmesi gereken mekânlar bakımından oldukça zengin olan il, 8. yüzyılda Dorylaion, bir dönem sonra Bizanslılar, daha sonra Selçuklular tarafından ele geçirilen bir şehir özelliğini taşımaktadır. Tüm bunların ardından Osmanlı toprakları içerisine dahil edilen Eskişehir, tüm güzelliği ve ihtişamı ile misafirlerine güzel bir şehir turu yapma imkanlarını sunuyor.

Eskişehir tarihi yerleri:

Bin yılları aşkın bir tarihe sahip olan bir şehirde, tarihi eser kalıntılarını görmek elbette şehir gezisi adına en güzel yön olacaktır. Eskişehir’in bu yönüne dikkat ederek bir gezi seyahatine çıkmanız, şehrin güzellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Görülmeye değer tarihi mekanlarla dolu olan şehrin ön plana çıkan bazı mekanları şunlardır; Porsuk Çayı, Adalar, Odun Pazarı evleri, Kurşunlu camii ve külliyesi, Sazova parkı, Atlıhan çarşısı, Eskişehir Balmumu heykel müzesi, Eskişehişr eti sualtı çarşısı.

Eskişehir Yöresel Yemekleri:

Farklı medeniyetler ve uygarlıklara ev sahipliği yapmış bir ilin kendine has lezzetleri mutlaka tatmaya değerdir. Eskişehir, bu anlamda hayatınızda tatmadığınız lezzetleri misafirlerine sunmaktadır. Eskişehir otelleri konusunda tercih yaparken restoranlı olmasına ya da restoranlara yakın bir noktada yer almasına dikkat ederseniz, çok daha farklı güzellikleri yakalayabilirsiniz. Eskişehir yöresel yemekleri arasında en çok konuşulan ve bilinen bazı yemekleri şunlardır; sütlü fasulye, nohutlu mantı, Eskişehir haşhaşlısı, dızmama, tava lokumu, bamya çorbası, yalancı nuga helvası, ciğer yahnisi, haşhaşlı ekmek.

En güzel yönleriyle şehir turu atmak isteyenlere özel ayrıcalıkların sunulduğu Otel cenneti sitemizden Eskişehir otelleri rezervasyonunu indirimli fiyatlarla yaparak daha güzel bir tatil yapma şansını elde edebilirsiniz.