Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Karaman Otelleri | Otelcenneti.com

Karaman Otelleri | Otelcenneti.com

Karaman Otelleri | Otelcenneti.com

Ülkemizin antik değerlerine sahipliğiyle bilinen, mağaraları, inanç yapıtları, kiliseler ve diğer tarihi mekanlarla dolu olan Antalya, Konya ve mersin üçlüsünün arasında kalan şehre ilk girdiğinizde ilginizi çekecek çok farklı detaylarla karşılaşacaksınız. Özellikle yol üzerindeki antik mağaralar, yer altı şehirleri ve şehir içindeki antik mekanlar, gözden kaçırılmayacak kadar göze çarpmaktadır. Tarihi hakkında oldukça bilgilerin yer aldığı şehrin en önemli isimleri Yunus Emre, Şeyh Edebalı, Kazım Karabekir, Kemal Reis, Mevlana, Şair Ayni’dir. Bununla birlikte Piri Reis de, 465-1470 yılları arasında bu şehirde doğmuştur. Bu nedenle ülkemiz açısından da oldukça önemli olan ve manevi değeri ağır olan şehirlerimizden biridir Tarihi bakımdan zengin bir tarihe ev sahipliği yapan şehirde görülmesi ve gezilmesi gereken pek çok yerin olduğunu söylemek gerekiyor. Tüm güzellikleri bir arada yaşamak için karaman Karaman otelleri bölümünden rezervasyon yaptırarak şehrin güzelliklerini daha yakından inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

Karaman Tarihi ve Turistik Yerleri:

Tarihin geçmiş dönemlerine ev sahipliği yapan Karaman, tarihi alanlar bakımından oldukça zengin olan illerimizden biridir. Tüm bunları saymamız mümkün olmasa da en çok dikkat çeken bazı tarihi yerleri şunlardır; Ermenek Kalesi, Mennan kalesi, Karaman Kalesi, Yunus Emre Camii ve Tekkesi, Nurpaşa camii, Hacı beyler camii, Bıçakçı köprüsü, Alaeddin Bey Kümbeti, Karamanoğlu imareti ve türbesi.

Farklı güzellikler, farklı medeniyetler ve turistik yerler bakımından oldukça zengin olan ilimizin kendine has yemekleri de yine damağınızla buluşturmanız gereken değerlerindendir. Zamanınızı geçireceğiniz günlerde mutlaka bilmeniz gereken yemekleri sizlere sunuyoruz.

Karaman Yöresel Yemekleri:

Has lezzetler, kendine özgü damak tatları ve tatlı çeşitleriyle önde gelen isimlerden olan Karaman’ın en bilinmesi gereken yöresel lezzetlerinden bazıları şunlardır; ilisıra dolması, ebegümecili sulaç, karaman kebabı, Ermenek helvası, ciba dolması, toyga çorbası, menekşe kebabı, batırık, aşıran pilavı, Ermenek usulü batırık.

Güzelliklerin diyarında farklılıkları incelemek, tarihi ve turistik yerlerde gezmek, şehrin kültür ve medeniyeti hakkında bilgi sahibi olmak için Otel cenneti sitemizin siz değerli müşterilerine sunduğu ayrıcalıkları değerlendirebilir, otel rezervasyonu konusunda kolaylıklara ulaşabilirsiniz.