Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Yalova Nerede Kalınır? - Yalova İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Yalova Nerede Kalınır? - Yalova İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Yalova Nerede Kalınır? - Yalova İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Marmara bölgesinin güzelliklerini taşıyan, farklı yönleriyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir yapıya sahip olan yalova ili, kendine özgü tasarımı, doğal güzellikleri, mavi denizi ve tarihi yönleriyle incelenmeye değer güzelliklere sahiptir. Yalova’nın tarihi geçmişi konusuna da baktığımızda, uzun yılların izlerini taşıyan bir yerleşim alanı olduğu görülmektedir. Milattan öncesi yıllara kadar uzanan tarihe sahip olan şehirde yaşamın başladığı yıllar, M.Ö. 3000 yıllarında görülüyor. Prehistorik çağlara dayanan bu dönemlerde Hititler şehre yerleşmiş, Hititlerin artından Friglerin şehre yerleştiğine dair bilgiler yer almaktadır. Roma ve Bizans imparatorluklarının egemenliği altında kaldıktan sonra Osmanlı topraklarına dahil edilen şehir, farklı dönemlerin kalıntılarını, tarihi eserlerini ve tarihi yerlerini taşımaktadır. Geçmiş anlamında büyük öneme sahip olan şehirde gezilip görülmesi gereken birbirinden güzel mekanların olduğunu söylemek gerekiyor.

Yalova tarihi ve turistik yerleri:

Güzelliklere sahip, yeşili ve mavisiyle büyüleyici bir etki bırakan Yalova, tarihi bakımdan da birbirinden farklı ayrıcalıklara sahip olan illerimizden biridir. Yaz aylarında özellikle çevresinde bulunan plajlardan dolayı turizm cennetine dönüşen ilin en bilinen tarihi mekanlarından bazıları ise şunlardır; Yürüyen Köşk, kurşunlu Hamam, Valide Hamamı, Kara Kilise, Yalova Kağıthanesi.

Yalova yöresel yemekleri:

Güzel mekanlar, mavi deniz ve yeşil doğaya sahip olan Yalova ilinde, beklediğinizden daha güzel zaman geçirmek ve dilediğiniz gibi zamanınızı değerlendirmek için farklı yönlerini de değerlendirebilirsiniz. Özellikle yöresel yemekleri, şehir gezinize farklı bir hava katacaktır. Güzel yönleriyle sizlere önerdiğimiz bazı yöresel yemekleri şunlardır; Yumurta tiridi, Yaprak pidesi,

En güzel yönleriyle değerlendirmenizi önerdiğimiz şehirde zamanınızı daha güzel değerlendirmek ve güzellikleri uygun fiyatlara yerinde incelemek için Otel cenneti sitemizden yararlanabilirsiniz. Otel dünyasının en uygun fiyatlarını sizlere sunduğumuz sitemizde, farklı seçeneklere sahip olarak, hayalinizdeki gibi bir tatil yapma imkanını elde edebilirsiniz. Yalova otelleri bölümünden rezervasyon kolaylıklarını değerlendirebilirsiniz.