Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Edirne Nerede Kalınır? - Edirne İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Edirne Nerede Kalınır? - Edirne İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Edirne Nerede Kalınır? - Edirne İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Osmanlı devletinin bir dönem başkentliğini yapan Edirne, Yunanistan ve Bulgaristan ile sınır olan illerimizdendir. İlin tarihi bakımdan oldukça geçmiş tarihe sahip olması, gezilip görülmesi gereken yerlerin de fazla olduğunu göstermektedir. Tatilinizde tercih edebileceğiniz şehir, Kırklareli, Tekirdağ illeriyle komşu olup, Yunanistan sınırlarına 7 KM. uzaklıktadır. Kırsal bir iklime sahip olan şehir, mekanları, yöresel farklılığı ve kültürüyle de farklı bir hava katmaktadır. Ülkemiz değerlerinden olan Edirne’de birçok tarihi mekan yer almaktadır. Osmanlı devletinin 100 yıl boyunca başkenti olarak kalan şehirde geçim kaynağı tarım üzerinedir. Buğday, karpuz, çeltik başta olmak üzere farklı tarım ürünleri de ilde kendini gösteren tarım ürünlerindendir.

Edirne Tarihi mekanları:

Sadece Osmanlı devletine 100 yıl başkentlik yapan bir şehrin tarihi anlamda çok farklı mekanları olduğunu az çok tahmin edebilirsiniz. Ancak mutlaka görülmesi gereken yerlerinden bahsetmek gerekirse bunlar; Selimiye Camii, Ergene Köprüsü, Hersekzade Ahmet Paşa Camii, Edirne Sağlık Müzesi, Saatli Medrese, Peykler Medresesi, Telli Çeşme ve Ainos Antik Kenti gibi yerlerdir. Bunlardan daha fazla sayıda güzelliklere ev sahipliği yapan il, görülmeye değer illerimizden biridir. Konsept, iklim, mimari bakımdan oldukça zengin olan Edirne, yöresel değişimleri ve kültürüyle de Türkiye’nin en değişik illerinden biridir. Tatilinizi değerlendirmek ve güzel zamanlar geçirmek için eğer farklı bir yer arıyorsanız bu yerin Edirne olması konusunda ısrarcıyız.

Edirne Yöresel yemekleri:

Kendine özgü yemek kültürü olan Edirne, damaklarda lezzetin izini bırakan yemekleriyle de ön plana çıkan bir şehirdir. Şehri gezmeye başladığınızda Edirne otelleri ya da restoranlarında sizlere sunulmasını istemeniz gereken en başlıca yöresel yemekleri şunlardır; yanya köftesi, ciğer sarma, Rumeli beğendisi, tarhana çorbası, Edirne usulü nohutlu ekmek, badem ezmesi. Ayrıca bunların haricinde çok yakından bildiğimiz dilberdudağı tatlısı da yine Edirne ilinin yöresel lezzetleri arasında yer almaktadır.

Otel cenneti sitemizden Edirne otelleri rezervasyonu yaptırarak ilin farklı güzelliklerini yerinde inceleme şansını elde edebilirsiniz. Hayalinizdeki gibi bir tatil, tarihi mekanlarda gezinti ve daha fazlasını bulabileceğiniz il ile hayatınızın en güzel tatilini gerçekleştireceğinizden emin olabilirsiniz.