Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Mardin Nerede Kalınır? - Mardin İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Mardin Nerede Kalınır? - Mardin İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Mardin Nerede Kalınır? - Mardin İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Güneydoğu’nun sıcak illerinden biri olan Mardin, büyük tarihi geçmişiyle kendinden en çok söz ettiren illerimizden biridir. Farklı medeniyetlerin yaşadığı ilde, değişik dinleri görmek de mümkündür. Ermeni, Süryani,  Hıristiyan ve Müslümanların ortak kullandıkları şehirlerden biri olan Mardin’de bu dinlere ait yapıt ve tarihi mekanları görmek de mümkündür. Tarih kitaplarına dayandırılan bilgilere göre, ilk yerleşim merkezi olması milattan önceki yıllara dayanmaktadır. Manastır, kilise, sinagog, kervan saraylar, geçmiş dönemlere ait kaleler, el sanatları ve tarihe dayalı çok farklı figüranlara sahiplik eden şehirde gezme, zamanın durduğu hissini verecektir. Dicle kıyılarında yer alan şehirde, her dine ait bir tarihi eser, imparatorluklara ait kaleler bulmak mümkündür. İpek yolu üzerinde bulunan Mardin, kendi zamanının ticari alanında da çevre ülkeler açısından önemli bir yer taşımaktadır.

Mardin tarihi ve turistik yerleri:

Saymakla bitmek bilmeyen tarihi ve turistik yerlere sahip olan şehir, günümüzde de bu yönlerinin kullanıldığı bir şehirdir. Film ve dizilerde de sık görmeye alışık olduğumuz Mardin konakları haricinde de görmeniz gereken güzellikleri vardır. Bunlardan bazıları şunlardır; Mardin Kalesi, Kız Kalesi, Daraba Kalesi, Arur Kalesi, Zarzavan Kalesi, Eminüddin Medresesi, Harzem Medresesi, Hatuniye Medresesi, Koçhisar camii, Zairi Camii, Zeynel Abidin Camii, Meryemana Manastırı, Mor Yakup Manastırı.

Mardin Yöresel Yemekleri:

Tarihi eserlerle dolu olan şehrin, yöresel yemekleri de bir o kadar dikkat çeken detaylar arasında yer almaktadır. Özellikle gidildiğinde mutlaka tadına bakılması gereken bazı yöresel yemekleri şunlardır; şişe sarma, kaburga dolması, Mazıdağı usulü havuçlu pilav, zingil, kahriyat tatlısı, kayısılı işkembe dolması, Mardin çöreği, dobo.

Zamanınızı değerlendirmek ve farklı bir konsepte sahip olan bu şehirde vakit geçirmek için sizlere sitemizden sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirebilirsiniz. Otel cenneti sitemizden otel rezervasyonu yaptırırken daha uygun fiyatlardan konaklama ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz. Şehir gezisi yapmak için Mardin otelleri hizmetleri arasında yer alan şehir turu etkinliklerine katılarak tüm bu saydıklarımızdan daha fazlasını görebilirsiniz.