Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Adana Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Adana Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Adana Otelleri - Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Adana Otelleri

Akdeniz’den 30 km. içeride kalan illerimizden biri olan Adana, tarihi mekanları, antik kentleri, denizi ve kalabalığı ile meşhur olan illerimizden biridir. Nüfus bakımından da oldukça büyük olan Adana, Türkiye’nin nüfus bakımından en kalabalık 6. İlidir. Kültür ve medeniyet bakımından da oldukça geniş bir kitleye hitap eden şehir, turistlerin dikkat ettiği ve ülkemiz ziyaretlerinde tercih ettikleri illerden biridir. Hakkında çok fazlasıyla rivayetlerin yer aldığı Adana ilinin ilk isminin URU olduğu söylenmektedir. Adana isminin de Kizzuvatna krallığının verdiği “Uru” isminden geldiği söylenmektedir.

Adana Tarihi yerleri:

Adana, tarihi yerleri bakımından oldukça zengin olan Akdeniz illerinden biridir. 16. Yüzyıllarda, Ramazanoğulları kabilesinin başkent olarak seçtiği ilde, gezilip görülmesi gereken oldukça fazlasıyla mekan bulunmaktadır. Tarihi mekan olarak gezilmesi gereken yerlerden olan Adana’da, Ramazanoğulları konağı, Çarşı hamam, Irmak hamam bunlardan bazılarıdır. Bu nedenle Adana otelleri, her dönem oldukça kalabalık misafir gruplarını ağırlamaktadırlar. Turistlerin, antik kenti ziyaret ederek tarihi değerleri hakkında bilgi almak istedikleri şehirde, otel yapılanmasında büyük bir gelişim görülmektedir. Adana otelleri haricinde, ilçelerinde de tarihi değerler olduğu için ve bundan da önemlisi tatil için uygun yerler olmasından dolayı, ilçelerinde de otel sayısının çok yüksek olduğunu söylemek mümkündür.

Adana Camileri:

Tarihi kent Adana’nın tarihi camiler bakımından da oldukça zengin olan illerimizden biri olduğunu söylememiz gerekiyor. Otel cenneti sitemizde, şehrin güzelliklerini yakından incelemek, gezilerinizin daha güzel ve kaliteli geçmesini sağlamak adına Adana otelleri konusunda sizlere bilgi vererek, mekanlara yakın olmanın kolaylıkları konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Konaklama hizmetlerinde ayrıcalık sunan oteller, fiyatları ve bulundukları noktalar hakkında net bilgilere yer verdiğimiz sitemizi inceleyerek Adana otelleri konusunda fikir alabilir, böylelikle tatil günlerinizde konaklama konusunda sıkıntı yaşamadan dilediğiniz gibi otel seçiminde bulunabilirsiniz.

Adana Gezilecek Yerler:

Bir gezicinin bir ile bakışı, tamamen gezilecek yerleridir. Bu nedenle öncelikle bir ile gitmeden önce bu konu üzerinde incelemelerde bulunulur. Adana gezilecek yerler bakımından zengin ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan bir ilimizdir. Başlıca yerlerinden olan Taşköprü (Justinianus Roma Köprüsü), Adana Arkeoloji Müzesi, Adana Etnografya Müzesi, Adana Atatürk Evi Müzesi, Adana Sinema Müzesi, Bebekli Kilise (İtalyan Katolik Kilisesi), ,Adana Bedesteni, Büyük Saat, Yağ Camii, Adana Ulu Camii, Tarihi Kazancılar Çarşısı ve Akkapı Şeyh Cemil Nardalı Konağı görülmesi gereken yerlerdendirler. Adana otelleri konusunda tercih yaparken, saydığımız bu mekanlara yakın mesafede yer alan konaklama mekanlarını Otel cenneti sitemizden inceleyerek görebilirsiniz. Adana otelleri konusunda sizlere bilgi verirken, gezilecek yerlerin mesafelerini de belirterek daha rahat zaman geçirmeniz konusunda yardımcı oluyoruz. Oldukça şık ve konaklamada ayrıcalık sunan otelleri inceleyerek Adana gezisinin çok daha kaliteli olmasını sağlayabilirsiniz.