Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Batman Nerede Kalınır? - Batman İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Batman Nerede Kalınır? - Batman İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Batman Nerede Kalınır? - Batman İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ülkemizin tarihi değerlerinin en çok bulunduğu bölgelerinden biri de Güneydoğu Anadolu Bölgesidir. Farklı şehirlerde, farklı tarihlerde, değişik medeniyet ve uygarlıkların egemenliği altında kalan illerimizden biri de Batman’dır. Batman tarihi hakkında M.Ö yıllarına dayanan kalıntılara bakıldığında, söylenmesi gereken çok fazla şeyin olduğu söylenebilir. Özellikle antik kent Hasankeyf ve buna benzer yerleri incelediğinizde, nasıl bir değişime uğradığınız ve hayal edilemeyecek kadar uzun tarihlere sahip olduğu rahatlıkla anlaşılacaktır. Son zamanlarda dünya genelinde, gezilmek istenen yerler arasında olan Batman, Sümerlere kadar uzanan geçmişi ile ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar yakın zamanlarda il olsa da geçmişi incelenmeye değer bir ildir.

Batman Tarihi Yerleri:

Tarihi yerler bakımından da oldukça zengin olan Batman ili, hayran bırakacak antik yerleri, cezp eden farklı güzellikleri ve zaman geçirmek adına oldukça şık mekanları bulunan illerimizden biridir. Batman tarihi yerler arasında kendini en çok belli ettiren ve adından söz ettiren yerlerden biri Hasankeyf’tir. Bununla birlikte, Hasankeyf mağaraları, Yol geçen hanı, Mor Aho Manastırı ve köprüleri de tarihe tanıklık etmiş yerleri arasındadır. Zamanınızı değerlendirmek ve en iyi şekilde tatil yapmak için tercihleriniz arasına alabileceğiniz Batman’da farklı güzellikleri bulabileceğinizden emin olabilirsiniz. Batman’ın iklimi Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer almasından dolayı, Uzak Akdeniz İklimine sahiptir. Yazları sıcak ve kurak geçen şehir, kış aylarında oldukça soğuk olan bir ilimizdir.

Batman gezilecek yerler:

Batman, güzelliklerle dolu olan illerimizden biridir. Özellikle antik yerleşim alanları, dağları ve çayları görülmeye değer güzelliklere sahiptir. Bu nedenle Batman gezilerinizde sıkılmadan gezebileceğiniz çok farklı mekânlarının olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Hasankeyf, Batman Çayı,  Kuşaklı dağı, Dicle Nehri, Garzan Çayı, Jabba Cahvesi gibi yerler bunların başında gelmektedir. Bunlarla birlikte yine tarihi bakımdan oldukça eskiye dayanan camileri, kiliseleri de ayrı bir güzellikle incelenmeye değer Batman gezilecek yerleri arasındadır.

Batman Yöresel Yemekleri:

Tarihi bakımdan zengin değerlere sahip olan Batman’a gittiğinizde, mutlaka değerlendirmeniz gereken lezzetleri de vardır. Yörenin kendine has lezzetleri, dünyanın başka yerinde bulamayacağınız tatlıları ve atıştırmalıkları bulunmaktadır. Batman otelleri, bu konuda ziyaretçilerine yörenin daha iyi tanınması ve Batman iline olan hayranlığın daha da artması adına bu lezzetleri sunmaktadırlar. Batman yöresel yemekleri hakkında en çok bilinmesi ve mutlaka tadına bakılması gereken bazı lezzetleri şunlardır; Yoğurtlu leben, Bumbar,  Batman usulü kütülk, kışlık dolma ve Şam böreği. Lezzetine doyamayacağınız salata ve tatlı çeşitlerinin de yer aldığı il, güzellikleri ve farklı yönleriyle hatırınızda kalacak değerleriyle dört mevsim ziyaret edebileceğiniz illerimizden biridir.

Sitemiz Otel cenneti olarak Batman ili ve Batman otelleri hakkında sizlere en kapsamlı bilgileri sunarak gezilerinizin daha keyifli hale gelmesini sağlamaktayız. Farklı değerleri, farklı yönleri ve şehrin gezilip görülmesi gereken yerlerine hayran kalacaksınız.