Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Uşak Nerede Kalınır? - Uşak İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Uşak Nerede Kalınır? - Uşak İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Uşak Nerede Kalınır? - Uşak İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

İç Anadolu bölgesi ile Batı Anadolu bölgesinde yer alan ve tarihi Milattan öncesi yıllara kadar uzanan illerimizden olan Uşak, M.Ö. 4000 yıllarına uzanan bir geçmişe sahiptir. Bronz Çağı devrine ait olduğu yönünde tarih kitaplarında bilgilerin yer aldığı şehir hakkında söylenen bir diğer bilgi ise önceki adının "Temenothyrea" olduğudur. Hititlerin ve Frigi ve İon kültürüne sahip olan şehirde, günümüzde de bu tarihlere dayalı bazı kalıntıları görmek mümkündür. İmparatorlukların hakim olduğu ve belli dönemlerde farklı uygarlıklara tanıklık ettiği kayıtlarda yer alan Uşak, Lidya imparatorluğundan sonra Perslilerin de imparatorluğu altında kalmıştır. 1176 yılında Selçuklu Sultanı II. Kılıçarslan ile Bizans İmparatoru Manuel Komnenos arasında yapılan savaştan sonra Selçuklu devleti imparatorluğu altına geçen şehir, bu dönemden sonra Osmanlı toprakları içerisine dahil olmuştur. Tüm bu dönemlere ait bazı kalıntıların izlerine rastlanan şehirde, görülmeye değer tarihi mekanlar bulunmaktadır.

Uşak tarihi ve turistik yerleri:

Güzellikler diyarı Uşak, turizm dünyasında her ne kadar adından söz ettirmese de sessiz turizm dünyasında bilinen bir şehirdir. Görülmesi gereken güzellikler, değerlendirilmesi gereken mekanlar bakımından oldukça zengin olan şehrin en iyi bilinen ve en çok ziyaret edilen bazı tarihi yerleri şunlardır; Sebaste (Selçikler), Blaundus (Sülümenli), Mesotimolos ( Düzköy ), Alaudda (Hacımköy ), Akmonia (Ahatköy), Kremon Agora (Susuzköy ), Pepuza, Ulu Camii, Burmalı Camii, Çakaloz Camii.

Uşak yöresel yemekleri:

Farklı yönleriyle dikkat çeken şehrin bir de kendine has bir yemek kültürü bulunmaktadır. Tatmaya değer lezzetlere sahip olan bazı yöresel yemeklerine gelince şunları sıralamak mümkündür. Ispanaklı Börek, Et Basması, Alacatene, Ciğer Sarma, Tarhana Çorbası, Pirinçli Köfte, Gül Peksimeti, Kıymalı Enginar Dolması, Salatalık Yemeği, Uşak Böreği.

Tatilinizi değerlendirmek, farklı bir kültürü incelemek ve tarihi alanlarını gezmek için seçeceğiniz Uşak şehri için tüm ayrıcalık ve kolaylıkları Otel cenneti sitemizde bulabilirsiniz. Uygun fiyatlardan yararlanabileceğiniz sitemizde Uşak otelleri ile ilgili detaylı bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Değerlendirmek istediğiniz güzel zamanlarınız için ve daha fazlası için yerinde ziyaret etmenizi öneriyoruz.