Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Manisa Nerede Kalınır? - Manisa İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Manisa Nerede Kalınır? - Manisa İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Manisa Nerede Kalınır? - Manisa İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ege bölgesinin en güzel illerinden biri de Manisa’dır. Kendi halinde, sessiz ve sakin olan il, aynı zamanda turizm açısından da büyük getirileri olan illerimizden biridir. Sahilleri, antik yerleşim alanları, lezzetli yöresel yemekleri ve daha aklınıza gelebilecek diğer yönleriyle kendinden söz ettiren bir yapıya sahiptir Manisa. Hitit, Frig, Lidya, Makedon, Roma, Bizans imparatorluklarını gören şehirlerden olan ilin M.Ö. yıllarına dayanan bir geçmişi vardır. Bu da şehirde fazlasıyla tarihi eserin görülmesini sağlamaktadır. Her sene yüz binlerce yerli ve yabancı turistin bu alanları ziyaret ettiklerini söylemek gerekiyor. Osmanlı hakimiyeti altına girdikten sonrasına ait tarihi yer ve eserlerin de bulunduğu şehirde gezi turu yaptığınızda bunların haricinde bir de yaz eğlencelerine dair seçenekleri de bulabileceksiniz.

Manisa Tarihi ve Turistik Yerleri:

Manisa’nın büyük bir geçmişe sahip olduğunu söylemek elbette şehri anlatmaya yetmez. Bu tarihlerden kalan kalıntılar ve yerler hakkında da bilgi vermek gerekiyor. Dikkat çeken yapılar, tarihe şahitlik eden yerlerle dolu olan Manisa’nın en önemli ve en çok dikkat çeken yerlerinden bazıları şunlardır; Aigai Antik Kenti (Manisa-Merkez), Tepe Mezarlığı Ören Yeri (Akhisar), Saittai (Sidas) Antik Kenti (Demirci), Julia Gordos (Gördes), Sardes Antik Kenti (Salihli), Hamam – Gimnazyum Kompleksi, sinagog.

Manisa Yöresel Yemekleri:

Tüm bunların yanında geçmiş tarihlere uzanan şehrin kendine ait yöresel yemeklerinin de bulunduğunu söylemek gerekiyor. Manisa otelleri veya restoranlarında da sunulan bu yemekleri tattığınızda gerçek bir şehir gezisini yapmış olacaksınız. Manisa’nın en çok bilinen yöresel yemeklerinden bazıları şunlardır; Kalburabastı, Manisa kebabı, kula kapama, kula usulü tarhana çorbası, üzüm kötüsü, topalak, sarımsaklı hamur aşı.

Tüm güzellikleri bir arada barındıran ve misafirlerini sıcak yüzüyle karşılayan Manisa, gezilmesi ve görülmesi gereken en güzel şehirlerimizden biridir. Otel cenneti sitemizden sizlere sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirerek Manisa otelleri konusunda farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. En uygun fiyatlı otellerden en lüks konaklama mekânlarına varıncaya kadar kesenize göre bir otel seçme kolaylıklarını bizimle yakalayabilirsiniz. Seyahatinizin ev tatilinizin daha iyi geçmesi adına doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz.