Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Van Nerede Kalınır? - Van İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Van Nerede Kalınır? - Van İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Van Nerede Kalınır? - Van İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Uzun bir tarihi geçmişi olan Doğu’nun güzelliklerine en iyi şekilde sahiplik eden illerimizden biridir Vn. Urartu dönemlerinin en iyi tanıklarından olan ilin güzellikleri saymakla bitmez. Van gölü, Van kalesi ve diğer tarihi mekanlarıyla birlikte kendine has bir güzelliğe sahip olan şehir, farklı gelenek ve görenekleriyle de dikkatleri üzerine çeken şehirlerimizden biridir. Van, tarih kitaplarında yer aldığına göre; M.Ö. 7000 yılları öncesine dayanan bir tarihe sahip olduğu yazılmaktadır. Ernis Mezarlıklarında yapılan kazı çalışmalarında, Demir ve Bronz çağına ait olduğu düşünülen bazı kalıntılara rastlanmıştır. Urartu devletinin merkezi hükmünde olan Van, bir dönem İran’dan gelen Medler tarafından yıkılmıştır. Yine tarihi dayanaklara göre şehir, Doğu Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Büyük İskender, Partlar ve Ermeniler tarafından belli dönemlerde yönetimi ele alınan bir ildir. Selçuklar, Akkoyunlar, Karakoyunlar gibi medeniyetlere de tanıklık eden şehir, günümüzde de bu dönemlere ait bazı tarihi kalıntıları hala ayakta tutmaktadır.

Van tarihi ve turistik yerleri:

Büyük bir gölüne sahip olan ve halk arasında “Van Denizi” olarak bilinen bir güzelliğe sahip olan şehrin, dikkat çekici çok daha farklı yönlerinin olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle gidilip görülmesi gereken yerler bakımından oldukça zengin olan şehirde, dikkatleri en çok çeken bazı turistik yerler şunlardır; Van Kalesi, Merkez Hoşap Kalesi,Gürpınar Akdamar,Gevaş Hoşap Köprüsü,Gürpınar Abdurrahman Gazi Türbesi,Merkez Kaya Çelebi Camii,Merkez Hüsrevpaşa Camii,Merkez Ulu Camii, Merkez Kızıl Camii,Merkez Beyazözümü Köyü,Merkez Zernaki Tepe,Erciş Zelve Şehitliği ve daha birçok yer.

Güzelliklerin merkezinde, tarihi derinliklerinde yer alan Van şehrinin kültürünü incelerken, yöresel yemekleri konusunu da atlatmadan söylemek gerekiyor. Gezi turlarında Van ilini tercih etmiş iseniz mutlaka değerlendirmeniz gereken bazı yöresel yemekleri şunlardır; Van Kurabiyesi, Murtağa, Van Pastası, Çiriş Pilavı, Kelecoş, Çiriş Kavurma, Cıngırtma, Egşili Yemeği, Etli Bostani Köftesi.

Yerinde incelenmesi gereken güzelliklere sahip olan şehrimizde konaklama hizmetlerinde en iyisine sahip olmak için Otel cenneti sitemizin siz değerli müşterilerine sunduğu olanaklardan yararlanabilirsiniz. Şehirde sizi sıcaklığı ile karşılayacak, evinizdeki konforu tatil günlerinde sunacak Van otelleri rezervasyonu yaptırabileceğiniz bölümü ziyaret ederek kolaylıkla tercih yapabilirsiniz.