Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Tekirdağ Nerede Kalınır? - Tekirdağ İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Tekirdağ Nerede Kalınır? - Tekirdağ İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Tekirdağ Nerede Kalınır? - Tekirdağ İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ortaçağ dönemlerine ait şehirlerden biri olan Tekirdağ, Trakya bölgesinde yer alan ve ülkemizin nüfus bakımından en kalabalık 23. Sıradaki şehridir. Şehrin Bizans imparatorlukları dönemindeki adı, “Rodosto”dur. Daha sonra Bizanslıların elinden Türklerin şehri ele geçirmesiyle birlikte şehrin adı değiştirilerek “Rodosçuk” olmuştur. Göçler, kavimler ve fetihlerin üzerinden geçtiği şehir, 18. Yüzyıllara gelindiğinde yeniden adlandırılarak “Tekfur dağı” olarak adlandırılmıştır. Mitoloji tarihine göz atıldığında Tekfur kelimesinin Ermenice bir kelime olduğu görülmektedir. Hıristiyan krallarına verilen bu isim aslen togovar’dan gelmektedir. Buradaki anlamı da “Taç” olarak bilinmektedir. Cumhuriyet dönemlerine gelindiğinde, Tekfur kelimesine sesçe benzeyen “Tekir” ismi verilmiş olan şehir daha sonraları “Tekirdağ” ismini almıştır. Derin bir tarihe ev sahipliği yapan ilin tarihi mekanları da oldukça fazladır.

Tekirdağ tarihi ve turistik yerleri:

Geçmişi, ağırladığı imparatorlukları ve geçirdiği dönemlere binaen oldukça fazla tarihi alana sahip olan Tekirdağ, turizm açısından da önemli bir konuma sahiptir. Gezilip görülmesi gereken birçok alana sahip olan ilde en çok bilinen ve dikkat çeken tarihi alanlardan bazıları şunlardır; Perinthos, Ganos (Ganoz), Thzolus, Çorlu Kalesi, Rüstem Paşa camii, Mirliva Hüseyin Paşa Camii, Orta camii, Turhanoğlu Ömer Bey camii, Ayaz Paşa Camii, Süleymaniye Camii. Bunlar dışında da görülmezi ve gezilmesi gereken birçok yeri olan şehirde, gezilerinizin daha keyifli hale gelmesi için Tekirdağ otelleri hizmetlerine dahil olan şehir gezi turlarına katılabilirsiniz.

Tekirdağ yöresel yemekleri:

Kendine has yöresel yemekleri de olan şehre giden misafirleri buram, buram kokan yemekleriyle karşılayan Tekirdağ, köftesinin haricinde farklı lezzetlere de sahiplik eden bir şehirdir. En iyi bilinen ve tavsiye edilen yöresel Tekirdağ yemeklerinden bazıları şunlardır; Çılbırı, pınar Tekirdağ usulü köfte, sandviç ekmeğinde pırasalı pınar usulü köfte, zeytinyağlı türlü, ekşimikli biber kavurması, köbete, mantı.

Güzelliklere ve ayrıcalıklara sahip Trakya’nın en güzel illerinden olan Tekirdağ’a bir gezi turu düzenlemek istediğiniz her an Otel cenneti sitemizin siz değerli müşterilerine sunduğu ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Tekirdağ otelleri bölümünü inceleyerek uygun fiyatlarla rezervasyon yaptırma imkanlarına sahip olabilirsiniz.