Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Trabzon Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Trabzon Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Trabzon Otel Fiyatları | Otelcenneti.com

Karadeniz bölgesinin en bilinen ve tarihi bakımdan en uzun tarihlere sahip olan illerden biri de Trabzon ilidir. Sadece kaynaklarda ve bilinen tarihine bile bakıldığında uzun geçmişine dair birçok bilgiyi bulabilir, şehri gezdiğinizde tarihi uygarlıklara ait mekanları inceleyebilirsiniz. Yontma Taş Devrine kadar uzandığı tarih kitaplarında ve yapılan arkeolojik çalışmalarda Trabzon, Mezolitik Orta Çağ'a ait mağaralar Kalkolitik Çağ’a ait yerleşim yerlerinin kalıntılarına rastlanmıştır. Oldukça fazlasıyla uygarlık ve imparatorluk çağlarına da tanıklık eden şehirde, Roma, Bizans, Trabzon imparatorluklarına şahit olmuş aynı zamanda Kafkas-Rus savaşı dönemlerinde oldukça büyük göçler alan bir ildir. Çok farklı bilgi ve detaylara sahip olan şehri daha yakından tanımak ve incelemek için Trabzon otelleri hizmetlerine dâhil olan gezi turları programlarından yararlanarak daha yakından tanıma imkânına sahip olabilirsiniz.

Trabzon tarihi ve turistik yerleri:

Geçmiş medeniyetlerin tanıklığını yapan bir şehirde, tarihi mekânların sayısının da oldukça fazla olduğunu söylemek gerekiyor. Manastır, kilise, sinagog, köprüler, hanlar, mağaralar ve daha tarihe dayalı birçok izi üzerinde taşıyan ve bazı yapıtların hala ayakta durduğu şehirde, bilinen ve turizm açısından büyük önem taşıyan bazı yerler şunlardır; Kızlar Manastırı, Kaymaklı Manastırı, Kuştul Manastırı, Vazelon Manastırı, Santa Maria Kilisesi, Küçük Ayvasıl Kilisesi, Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, Ortahisar Fatih Camii (Panaghia Chrysocephalos), Altındere Köyü Kilisesi.

Trabzon yöresel yemekleri:

İlin farklı yapıtlarını inceleyebileceğiniz gibi bir de kendine has lezzetlerini de tatil günlerinizde değerlendirebilirsiniz. Ayrıcalıklı yönlere sahip olan ve misafirlerinin de hayran kaldığı yöresel yemekleri, bir ömür damağınızda tadını bırakacaktır. Trabzon yöresel yemekleri konusunda en çok bilinen ve tavsiye edilen yemekleri şunlardır; Parça Etli Lahana Sarması, Guliya, Kukuca, Sarambula, Muhallebili Trabzon Hurması, Akçaabat Köfte, Çumur, Hamsili Orman Pilavı, Yumurtalı Tomara Kavurması.

En güzel yönleriyle misafirlerini cezp ettiren güzelliklere sahip olan Trabzon hakkında söylenecek çok şey vardır. Ancak tüm bunları yerinde incelemeniz en güzeli olacaktır. Otel cenneti sitemizde sizlere sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirerek, tüm bunları yerinde görme ayrıcalıklarına sahip olabilirsiniz. Uygun fiyata Trabzon otelleri rezervasyonu yaptırabileceğiniz sitemiz ile tatilin keyfine ulaşacaksınız.