Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Candemir Bey Konağı Edincik  Otel Puanı : 5 1 kişi yorum yapmış.

Candemir Bey Konağı Edincik
%100 1 misafir değerlendirdiFiyatı : 175,00 ₺

Candemir Bey Konağı Bandırma’nın tarihi dokusunun bulunduğu Edincik merkezindedir. Bulgular 180-200 yıllık olduğunu gösterir. Bursa Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından 2. Derece Tarihi Eser sivil mimari örneği olarak tescillenen yapı; 2013-2015 yılları arasında Candemir Yapı tarafından restore edilmiş ve şu anda da özel konaklama tesisi olarak hizmet vermektedir.
 
 145 m² taban alanı üzerinde kurulu olan konak; yaşam katı, asma kat ve konak katı olmak üzere toplam 460 m² kapalı alana sahiptir. Yapının ilk kez iki katlı olarak inşa edilip; 1940’ ların başında bir asma kat ilave edilerek daha geniş bir kullanım alanı elde edildiği düşünülmektedir. Konağın her cephesine açılan toplamda dört adet girişi olup; bunlardan Ulu Cadde' ye bakanı ana giriştir.

Candemir Bey Konağı’nda 3 katta toplam 11 oda bulunmaktadır. Yaşam katındaki bir oda engelli misafirlerimiz için tefriş edilmiş olup; Konak katında iki adet tek kişilik odalarımız mevcuttur. Diğer sekiz odamız ise çift kişilik odalar olarak hizmet vermektedir. Bununla beraber yaşam katımızda ve bahçemizde tamamen yerel ve doğal ürünlerle hazırlanan lezzetli menülerimizin bulunduğu Al’a Carte Restaurant ve kahvaltı salonumuz yer almaktadır.

Otel Hakkında YorumlarPuana göre listeleTarihe göre listele

Tarihle iç içe.  5.0

Sevda Sevda
Bir arkadaşımda gittiğimiz Bandırma’ da arkadaşımın tavsiyesi üzerine Edincik’ e geçtik. Ve hayatımızın en doğru kararını verdiğimizi düşünüyoruz. Osmanlıdan kalma tarihi konağın içinde kendinizi bambaşka bir dünyada hissediyorsunuz. Konağın her köşesi bir mimari harikasıydı. Odalarda kullanılan malzeme hem dokunun bütünlüğünü korumuş hem de çok konforluydu. Merkezi ısıtma sistemi bulunan konakta klima da bulunmaktaydı. Sabah uyandığımda kendimi hala rüyada zannediyordum. Odanın dokusu beni kendine öyle çekti ki, tavana bakarak saatlerce kalabilirdim. Kahvaltı dâhil tüm yemeklerde organik besinleri kullanan çalışanlara sonsuz teşekkürler. Konaklamada gösterilen kaliteyi restorana taşıyan konağın tarihi dokusunu günümüze kadar koruyan ve kültürel mirasın için yaşama şansını bize veren herkese sonsuz minnetlerimi sunarım. Yolu düşen herkesin bunu yaşaması gerekmektedir.
Sevda Sevda10/01/2016 23:23:43