Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Türkiye Nevşehir Otelleri | Otelcenneti.com

Türkiye Nevşehir Otelleri | Otelcenneti.com

Türkiye Nevşehir Otelleri | Otelcenneti.com

İnsanların tarihe olan ilgi ve alakaları oldukça fazladır. Zaman her ne kadar teknoloji zamanı olsa da, antik çağlarda yaşayanların yaşam biçimleri, kaldıkları evlerin nasıl yapılara sahip olduğu, yaşam koşullarında ne gibi zorluklarla karşı karşıya kaldıkları, en modern insanların bile dikkatini çekmiştir. Bu nedenle dünyanın neresine giderseniz gidin, tarihi yerler, tarihi eserler, antik yaşam kentleri, her zaman için en ilgi çeken ayrıntılar olmuştur. Geçmiş tarih bakımından ülkemizi incelediğimizde de gerçekten çok uzun yıllara dayanan yerleşim alanlarına sahip olduğunu göreceksiniz. Nevşehir, kendi başına bir dünya tarihini anlatan şehirlerimizden biridir. Kapadokya bölgesini tek başına ele aldığınızda bile bunun gerçeklik payını çok net bir şekilde görebilirsiniz. Orta çağ ve Yeniçağa tanıklık eden kent, o zamanlarda Seandos kenti olarak bilinmektedir. Nissa ve Muşkara adlarıyla da bilinen şehir, Selçuklu döneminde Muşkara ismi ile anılmaktaydı. M. Ö. Yıllarına dayanan geçmişi ile hala ayakta tuttuğu antik yapılarıyla dikkatleri üzerine çeken şehrin, anlatılmayacak kadar çok sayıda tarihi mekanı bulunmaktadır. Hepsini yerinde incelemek ve görmek en mantıklısı olacaktır.

Nevşehir tarihi ve turistik yerleri:

Gezilerinizde değerlendirebileceğiniz, tatilinizi farklı bir konseptte yapabileceğiniz Nevşehir ilinde görülmesi gereken birbirinden farklı antik yerler bulunmaktadır. Her birinin bir döneme tanıklık etmesi, her birinin bir uygarlığı anlatması, tarihi kitaptan çıkartarak yaşamak adına en iyisi olacaktır. Nevşehir tarihi ve turistik yerlerinden en önemli olanlarını sıraladığımızda ise şunları söyleyebiliriz; Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Derinkuyu Yer altı Şehri, Göreme Milli Parkı, Kapadokya Havalimanı.

Nevşehir yöresel yemekleri:

Yerinde bir tarihe tanıklık edeceğiniz Nevşehir’de yemeniz gereken müthiş lezzetler de sizleri bekliyor. Tatil günlerinizin daha keyifli ve güzel geçmesi adına bilmeniz gereken en güzel Nevşehir yöresel yemeklerinden bazıları şunlardır; Fırında çömlek eti, etli fasulye, ağdolazı, düğü çorbası, turşulu pita, Kapadokya köftesi, Nevşehir tava, dolaz, dıvıl, nohutlu yahni, kayısı dolması, sütlü çorba, Nevşehir mantısı, biryan, kandil makarnası.

En güzel yönlerini keşfetmek, sevdiklerinizle tatil yapmak ve zamanınızı değerlendirmek için tercih edebileceğiniz şehir hakkında bilgi almak Nevşehir otelleri fiyatları hakkında kapsamlı detaylara ulaşmak için doğru adreste olduğunuzu söylemek istiyoruz.