Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Ordu Nerede Kalınır? - Ordu İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ordu Nerede Kalınır? - Ordu İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ordu Nerede Kalınır? - Ordu İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Karadeniz denince, akla gelen ilk şeylerden biri de yeşili, doğası, çam ormanları ve denizidir. Gerçekten bir tabiat harikası olan bölgenin illeri de bölge kadar güzeldir. Her alanında bir bitki görmek, kendine has güzelliklere tanıklık etmek, Karadeniz’in has güzellikleri arasındadır. Ordu ili, tarihi açıdan da eski tarihlere dayanan bir geçmişe sahiptir. Şehirden 5 KM. uzaklıkta yer alan Bozukkale 'Kotyora' (Kut Yöresi), ilk yerleşim alanlarındandır. Türk kavimlerinden olan Kut kavminin yerleşim alanı olarak kullanmaya başladıklarına dair tarihi bilgilerin yer aldığı kitaplarda, tarih aralıkları M.Ö. 2500-2400 yılları verilmektedir. Bu nedenle yeşile bezenmiş Ordu’ya girdiğinizde, şehrin güzellikleri arasında tarihi yerleri de görebilirsiniz. İş seyahatinizde ya da sakin bir tatil yapmak istediğinizde değerlendirebileceğiniz şehir, ruhunuzu dinlendirecek çok farklı yönleriyle sizleri karşılayacaktır. Biraz da şehrin tarihini merak ediyorsanız, gidip görmeniz gereken çok fazla yerin olduğunu söylemek istiyoruz.

Ordu tarihi ve turistik yerleri:

Tarih bakımından uzun zamanlara sahip olan şehirde gezi yapmak için eğer mekan arıyorsanız bilmeniz gerekiyor ki tahmin ettiğinizden çok daha fazlasını bulacaksınız. Turistlerin ivediyle inceledikleri, resim çektikleri ve ülkelerinde anlattıkları antik yapılar, tarihi kilise ve manastırlar, medrese ve camilerle dolu olan Ordu, tüm ihtişam ve güzellikleriyle sizi bir dost gibi saracaktır. Sizin için değerlendirdiğimiz ve görmenizi istediğimiz bazı turistik ve tarihi yerler şunlardır; Taşbaşı Kilisesi, Jasonum - Yason Burnu ve Kilisesi, Bolaman kilisesi, Tozkoparan Kaya Mezarı, Delikkaya Kaya Mezarı, Ünye kalesi, Gölköy Kalesi, Ordu evleri.

Ordu yöresel yemekleri:

Oldukça geniş bir tarihi alana sahip olan Ordu, görülmesi değer yerlerin mükemmel manzarasını da birleştirdiğinde, insanın daha fazla göresi geliyor. Tabi bunların yanında bir de Ordu’ya has yöresel lezzetler de vardır. Mutlaka değerlendirmeniz gereken Karadeniz lezzetleri arasında yer alan bu yemeklerden bazıları şunlardır; Pancar yemeği, karalâhana, Bordure de riz, dondurmalı, yufkalı kadayıf sarma, hamsi tava, kelem lahana turşusu, domates turşusu kavurması, fasulye turşusu kavurması.

Kendine has lezzetler, tarihi yerler ve turistik alanlara sahip olan Ordu gezinizi daha güzel hale getirmek için Otel cenneti sitemizden sizlere sunduğumuz ayrıcalıkları değerlendirebilirsiniz. Ordu otelleri bölümünü ziyaret ederek rezervasyon kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.