Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Kastamonu Nerede Kalınır? - Kastamonu İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kastamonu Nerede Kalınır? - Kastamonu İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Kastamonu Nerede Kalınır? - Kastamonu İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Ülkemiz güzelliklerini anlatmak, kısa makalelere dökmek mümkün değildir. Her bir ilin kendine has güzellikleri, ilgi çeken tarihi yerleri ve farklı yönleri bulunur. Özellikle de bazı yerler daha çok dikkat çeker. Bunlardan biri de Kastamonu ilimizdir. Kastamonu, Batı Karadeniz bölgesinde, Karabük, Sinop Bartın, Çankırı illeriyle komşudur. Yeşil bir bitki örtüsüne sahip olan şehir, Osmanlı mimarilerini hala ayakta tutan yönleriyle sıcak bir aile gibi misafirlerini ağırlıyor. Atabey Camii, Neccar Camii ve daha diğer türbe ve külliyelerin ayakta durduğu şehirde, farklı mimariler ve farklı sanatları görmek mümkündür. Şehir, tarih bakımından da oldukça eski bir zamana dayanmaktadır. Tarih kitaplarından araştırdığımıza göre M.Ö. yıllarına dayanmaktadır. Bu nedenle tarihi alan bakımından da oldukça zengin bir il olduğunu söylemek gerekiyor. Yolunuz Kastamonu’ya düşmüşse, görmeniz gereken çok farklı yerlerin olduğunu söylemek istiyoruz.

Kastamonu Tarihi ve Turistik yerleri:

Derin tarih sayfalarında görebileceğimiz Kastamonu ilinin kendine has güzelliklerini incelemeden geziyi tamamlamak, tatilciler adına büyük bir şanssızlık olacaktır. Türbelerinden tekkelerine, camilerinden medreselerine, köprülerinden çeşmelerine varıncaya kadar birçok alanda tarihi eser bulmanın mümkün olduğu Kastamonu’da en çok dikkat çeken tarihi ve turistik yerler şunlardır; Abdülfettah-I Veli Türbesi, aşıklı Sultan Türbesi, Atabeygazi Türbesi, Deveci Sultan Türbesi, İsmail Bey Külliyesi, Deve Hanı, Urgan Hanı, Kastamonu Evleri.

Antik kentin bir de kendine has lezzetleri vardır ki zaten bir tatilcinin en çok da üzerinde durması gereken yönlerinden biri de budur. Dilerseniz en güzel yöresel Kastamonu yemeklerine birlikte göz atalım.

Kastamonu Yöresel Yemekleri:

Birbirinden farklı lezzetlere ev sahipliği yapan ve misafirlerine ikramda kusur tanımayan Kastamonu ilimizin kendine has lezzetlerini tatmadan tatilinizi tamamlamanızı önermiyoruz. Özellikle de dikkat çeken bazı yemeklerini mutlaka tatmanızı öneriyoruz. İşte en çok dikkat çeken yöresel yemeklerinden bazıları; Kesnaş, Üçürdüm, Güllaç Baklavası, mıklama, tavuklu ıslama, keşli erişte, Ispanaklı Ekmek, Kastamonu usulü, tirit, simit tiridi.

Tüm doğal güzellikleri, tarihi mekânları ve Kastamonu’ya has yöresel yemekleri yerinde incelemek için Otel Cenneti sitemizden Kastamonu otelleri bölümünü ziyaret ederek uygun fiyatlardan rezervasyon yaptırabilir ve böylelikle güzel bir tatili değerlendirme imkânlarına ulaşabilirsiniz.