Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Sinop Nerede Kalınır? - Sinop İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Sinop Nerede Kalınır? - Sinop İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Sinop Nerede Kalınır? - Sinop İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Orta Karadeniz bölgesindeki konumu ile ilgi çeken şehirlerimizden biridir Sinop. Farklı bir mimarisi, konumu ve doğal bitki örtüsü olan ilin, tarihi anlamda da değerlendirilmesi gereken pek çok alanı bulunmaktadır. Bu nedenle turizm açısından da şehrin önemli bir konuma sahip olduğunu söylemek gerekiyor. Doğu Roma İmparatorluğu, Büyük Selçuklu İmparatorluğu, Candaroğulları ve Osmanlı İmparatorluğu gibi dönemlere tanıklık eden şehir, her dönemde ekonomi açıdan önemli bir yerleşim alanı olarak bilinmektedir. Antik çağlardan kalan şehirde, birçok uygarlığın izini görmek günümüz şartlarında da mümkündür. Esen bir rüzgâr iklimine sahip olan Orta Karadeniz ili Sinop, tunç çağlarından kalma bir şehir olup, Karadeniz bölgesinin o dönemlerde de en çok tercih edilen yerleşim alanlarından biri olarak tarih kitaplarına geçmiştir. Geçmişi uzun senelere dayanan ilin antik yerleşim alanları, turizm açısından önemli turistik mekânları bulunmaktadır.

Sinop tarihi ve turistik yerleri:

M.Ö. yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahip olan şehirde; hemen, hemen her adım başında bir eser görmenin mümkün olduğunu açık bir dille ifade edebiliriz. Kaleler, manastırlar, kiliseler, köprüler, çeşmeler ve daha fazlasının yer aldığı ilde, en çok bilinen ve turistler tarafından en çok ziyaret edilen bazı mekanlar şunlardır; Hamsilos Koyu, Akliman, Karakum, Akgöl, İnaltı Mağarası, Erfelek Tatlıca Şelaleleri, İnce Burun, Sarıkum. Bunlar dışında da camileri, külliye ve medreseleri bulunan ilin, gezilmesi gereken çok farklı mekanlara sahip olduğunu hatırlatmak istiyoruz.

Sinop yöresel yemekleri:

Şehrin değişik yönlerinden bahsederken bir de kendine has lezzetlerine de değinmek gerekiyor. Özellikle ziyaretlerinizde tercih etmeniz gereken bazı yöresel yemekleri; Sinop nokulu, etli ekmek, katlama, ıslama, Sinop mantısı, kiren turşusu, kıymalı nokul, gelincik şurubu, şekerli ekmek, çekme helva, çalmaç, zıbıtlı kaygana, pırasa böreği’dir.

Farklı yönleriyle değerlendirmek istediğiniz tatil günleriniz varsa, sakin, huzurlu ve doğal güzelliklere sahip olan Sinop iline doğru bir seyahat etmenizi öneriyoruz. Otel cenneti sitemizde, tatil yapma kolaylıklarını sizlere sunarak, uygun fiyata otel bulma imkanlarına sahip olmanızı sağlıyoruz. Sinop otelleri bölümünü ziyaret ederek kesenize uygun bir otel tercih edebilirsiniz.