Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Isparta Nerede Kalınır? - Isparta İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Isparta Nerede Kalınır? - Isparta İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Isparta Nerede Kalınır? - Isparta İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Doğal bir yaşam, farklı bir mimari ve tabiatın bütün renklerine bürünmüş bir yerde tatil yapmak isterseniz, kesinlikle ilk tercihinizin Isparta olması gerektiğini açık bir şekilde ifade etmek gerekiyor. Isparta, mavi gölleri, yeşil dağları ve harika doğasıyla yılın dört mevsimi tatil yapabileceğiniz yerlerden biridir. Davraz, dedegöl, Barla dağları ve daha farklı birbirinden güzel doğal güzelliklere sahip olan şehir, ilk girişte kendine hayran bırakmaya yetiyor. Bu nedenle doğal bir tatil yapmak için ilk tercihinizde Isparta ilinin olması gerektiğini düşünüyoruz. Tarihi alanlar bakımından da uzun zamanlara dayanan bir tarihe sahip olan il, uygarlık ve medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir memlekettir.

Isparta tarihi yerleri:

Gezilip görülmesi gereken yerler bakımından da oldukça zengin olan Isparta, farklı yönleriyle en çok dikkatleri üzerine çeken illerimizden biridir. Tarihe ev sahipliği yapan ilin en önemli ve incelenmesi gereken yerlerini anlatmak için kısa bir makale yetmese de isimlerini söyleyerek gezinizde değerlendirmenizde kolaylık sunalım. Eğirdir kalesi, Uluborlu kalesi, Sığırlık Kalesi, Zengibar Kalesi, Ördekçi Kalesi, Anabura Kalesi, Barla Osmanlı Köprüsü I, Barla Osmanlı Köprüsü II, Pisidia Antiokheia Çeşme Binası ve Su Kemerleri. Tüm bunların dışında da mutlaka incelenmesi ve gezilmesi gereken yerlere sahip olan şehir, güzellikler abidesine sahip bir ilimizdir. Isparta otelleri ayrıcalıklarıyla şehir gezi turlarına katılarak tüm bu ayrıcalıklı yönleri keşfetme imkanını elde edebilirsiniz.

Isparta Yöresel Yemekleri:

Doğal güzellikler şehri Isparta’nın kendine has lezzetleri de değerlendirilmeye alınması gereken farklı yönlerindendir. Oldukça lezzetli yöresel yemeklere sahip olan ilin önde gelen lezzetlerinden bazıları şunlardır; Tatar böreği, Dirgit, Nokul, Kabune, kesmik baklavası, Yalvaç keşkeği, zıplak, kabele aşı, çakal helvası, hamursuz, güllaç, yufka.

Ayrı bir güzellik, ayrı bir mimari ve değişik yönleriyle hayal ettiğinizden daha güzel bir tatil yapmak için Otel cenneti sitemiz farkıyla dilediğiniz zaman Isparta otelleri konusunda tercih yapabilirsiniz. Tüm güzellikleri bir arada yakalamak, zamanınızı değerlendirmek ve istediğinizden daha güzel bir tatil yapmak için tercihleriniz arasına almanızı önerdiğimiz Isparta ile hem ruhunuzu dinleyecek hem de vaktinizi değerlendireceksiniz.