Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Muş Nerede Kalınır? - Muş İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Muş Nerede Kalınır? - Muş İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Tarihi oldukça büyük geçmişlere sahip olan Muş hakkında farklı tarih kaynaklarında, değişik bilgiler yer almaktadır. Bunların en itibar edileni ise Asur tarih kaynaklarıdır. Asur tarih kaynaklarında yer alan bilgilere göre, şehir M.Ö. 13. Yüzyıllarda, Urartu’lara bağlı Nairi ülkesinin sınırları içerisinde yer alıyordu. Kaynakların verdiği bilgilere göre şehir, Urartu’lardan sonra İskit, Med, Pers, Makedon, Selevkos, Roma, Part, Arsakes ve Bizans imparatorluklarının elinde de belli dönemler arasında kalmıştır. Bu nedenle şehre gittiğinizde farklı bir atmosferi hissetmeniz olağan olacaktır. Bu dönemlere ait kalıntılar, jeopolitik kazılar sonrasında meydana çıkan tarihi eserler, şehrin belli kesimlerinde yer alan tarihi yerler ve daha fazlası, tarihe şahitlik ettiğinin en büyük tanıkları olarak görülecektir. Emeviler, Abbasiler ve Selçuklar dönemlerine tanıklık eden şehir, son olarak Osmanlı topraklarına dahil olmuştur. Her döneme ait bir kalıntıyı bu nedenle şehirde görmek mümkündür.

Muş Tarihi ve Turistik Yerleri:

Çok sayıda imparatorluk, krallık, medeniyet ve uygarlıklara tanıklık eden Muş’a ilk girdiğinizden, çıkışınıza kadar her alanında ve her köşesinde tarihin izlerini taşıyan bir alan görmeniz mümkündür. Önemli ölçüde kendi zamanlarında işe yarayan bu mekanlar, günümüzde turizm adına önemli yerlere sahiptirler. Bunlardan en önemlileri ise şunlardır; Kale Tepe, Kızıl Ziyaret tepe, Bulanık gölü, Barikon Kaplıcası, Hacı Şeref Câmii, Alaaddin camii, Ulu cami.

Muş Yöresel Yemekleri:

Kendine özgü bir tasarımı, hayran bırakan bir mimarisi ve tarihe tanıklık eden yerlerinin haricinde, şehre hayranlık duyulmasına neden olan Muş yöresel yemekleri de yine en bilinmesi gereken detaylarındandır. Muş güzelliklerini yerinde incelerken, restoran ve muş otelleri hizmetleri dahilinde olan yemeklerinde ısrarla istemeniz gereken bazı yemekleri şunlardır; çorti, muş köftesi, hez dolması, helimaşı, çavbelek, mırtoğe, teter helvası, pırvaz.

Tüm bunları yerinde değerlendirmenin ayrıcalıklarını sizlere sunduğumuz Otel cenneti ile daha rahat gezme şansını elde edebilirsiniz. Muş otelleri bölümüne giderek rezervasyonda uygun fiyatları yakalayabilir, tatilinizi değerlendirmek adına en iyi seçeneklere sahip olabilirsiniz. Güzel yurdumuzun güzelliklerini bizimle yakalayın.