Tatiliniz Cennet Olsun!
Hemen üye olun, tatilinize renk katın.

Tokat Nerede Kalınır? - Tokat İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Tokat Nerede Kalınır? - Tokat İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Tokat Nerede Kalınır? - Tokat İçin Otel Tavsiyeleri | Otelcenneti.com

Uzun tarihi geçmişe sahip illerimizden biri de Tokat’tır. Tokat, tarih kitaplarında yer aldığı bilgilere göre M.Ö. yıllarına dayanan bir geçmişe sahiptir. Hititlerin, Asurluların, Hurriler ve Kimmerlerin egemenliği altında kalan şehir, ilk çağlarda Togayıtlar tarafından kurulduğu söylenmektedir. Perslerin, Makedonyalıların (Büyük İskender Dönemi), Kappodokia Krallığı bundan sonra da Pontos krallığının eline geçtiği söylenen Tokat, tüm bu etkenler ve yaşayan krallıklardan dolayı oldukça tarihi alana sahip olma özelliğini barındırıyor. Önemli ölçüde tarihi mekanları bulunan şehir, Karadeniz kıyılarında yer almaktadır. Değerlendirilmesi gereken bir tatiliniz varsa ya da iş seyahatinizde yolunuz bu şehre doğru düşüyorsa, gezip görmeniz gereken çok fazlasıyla tarihi ve turistik yerlerin olduğunu bilmenizi isteriz.

Tokat tarihi ve turistik yerleri:

Geçmiş uygarlık, medeniyet ve uygarlıklar bakımından oldukça büyük bir geçmişe sahiplik yapan Tokat’ın tarihi yerler bakımından zengin bir ilimiz olduğunu yazımızın başında da söylemiştir. En güzel yönleriyle, tarih sayfalarında canlı bir gezi yapma olanağı sunan ilde görülmesi gereken önemli yerlerden bazıları şunlardır; Pervane Hamamı, Sultan Hamamı, Ali Paşa Hamamı, Çay Hamamı, Sulu Han, Paşa Han, Taş Han, Develik Han, Mahperi Hatun Kervansarayı, Muşat Höyük, Horoztepe.

Güzelliklerin bir arada yer aldığı şehrimizde görülmesi ve incelenmesi gereken birçok değerin olduğunu söylememiz gerekiyor. Hepsinin yerinde ve rehber eşliğinde incelenmesi için Tokat otelleri gezi turları hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tokat yöresel yemekleri:

İlimizin kendine has bir yapısının olduğu gibi yöresel yemekleri de bulunmaktadır. Gezilerinizde mutlaka değerlendirmeniz gereken konular arasında yer alan Tokat yöresel yemekleri, damağınızda lezzetini bırakacaktır. En önemli ve ilde yaygın olarak bilinen bazı yöresel yemekleri şunlardır; Cevizli bat, Tavuk Tokat kebabı, Keşkek, Bumbar Dolması, Tokat sarması, Pehli, Erik Çiri, Güveçte Tokat Sarma, Bişi.

Tokat ile ilgili daha detaylı bilgileri almak, tarihi ve yöresel yemekleri konularını yerinde incelemek için otel cenneti sitemizin sizlere sunduğu ayrıcalıklardan yararlanarak otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Tatilinizi değerlendirmek ve zamanınızı geçirmek için en ideal mekanları sizlere sunmaya devam ediyoruz.